سفر به آمریکای جنوبی

سفر به آمریکای جنوبی

شاید سفر به آمریکای جنوبی در لیست "یک روزی می روم!" شما قرار داشته باشد و قرار است در آینده ای دور که شاید هرگز نرسد برای سفر به این منطقه برنامه ریزی کنید. تا حدودی حق دارید زیرا آمریکای جنوبی به نظر سرزمینی دور و گران می رسد اما خواندن این مقاله احتمالاً نظر شما را عوض خواهد کرد و سفر به این قاره ی شگفت انگیر را در اولویت های خود قرار خواهید داد. جالب است بدانید برخی از زیباترین و شگفت انگیز ترین مناظر دنیا در این قاره انتظار شما را می کشند. آمریکای جنوبی قاره ای پهناور است و هر یک از کشور های این قاره دنیایی متفاوت را عرضه می کنند. اولین سفر خود را آغاز کنید و بدانید سفرهای بعدی نیز به این سرزمین در راه خواهند بود. ما در 2Safar لیستی از دیدنی ترین نقاط آمریکای جنوبی برای شما آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

1. آبشارهای ایگوآزو، آرژانتین-پاراگوئه-برزیل

این مجموعه آبشار با عظمت از 275 آبشار کوچک تر تشکیل شده است و بزرگ ترین آبشار جهان است. در واقع به قدری عریض است که مرز سه کشور آرژانتین، پاراگوئه و برزیل را مشخص می سازد. بهترین فصل برای تماشای این آبشار پاییز است.

2safar

2. پرایا ورملا، ریودوژانیرو، برزیل

شهرت اصلی ساحل کوپاکابانای برزیل دماغه یپرایا ورملا است. برای دسترسی به این منطقه می توانید با تله کابین به قله یشوگر لوف بروید و از منظره ی نفسگیر و بی مانند این نقطه از کره ی زمین بهره مند شوید. این نقطه قبلاً در یکی از فیلم های جیمز باند به نام مون ریکر به تصویر کشیده شده است.

2safar

3. پارک ملی تورس دل پین، پاتاگونیا، شیلی

یکی از نقاطی که می توانید بهترین منظره را در رشته کوه های آند تماشا کنید، این پارک است. این پارک در هر فصلی چشم اندازی عالی دارد. از کوه های برفی و یخی در زمستان تا تماشای حیات وحش و دره های سرسبز در تابستان. در این پارک می توانید لاما، شتر آمریکای جنوبی را ببینید، رودخانه هایی با آب های درخشان را تماشا کنید و از قله های نوک تیز بالا بروید.

2safar

4. هوکاچینا، پرو

هوکاچینا در دهه 1930 به وجود آمد، زمانی که مردم پرو تصمیم گرفتند یک آبادی در کنار دریاچه بسازند که مانند واهه ای در دل بیابان باشد. در آن زمان شاید این مردم نمی دانستند یکی از جذاب ترین نقاط توریستی جهان را با دست های خود به وجود می آورند. امروزه واحه ی هوکاچینا از پر بازدید ترین نقاط آمریکای جنوبی است و توریست ها از سرتاسر جهان به این نقطه می آیند تا پری های دریایی که بر طبق افسانه ها در این دریاچه زندگی می کنند ببینند و یا از حال و هوای جادویی آن لذت ببرند.

2safar

5. سائوپائولو، برزیل

پل اوکتاویو فریاس اولیویرا از معروف ترین پل های دیدنی جهان است. عاشقان پل های زیبا و معروف به سائوپائولو می روند تا این پل منحصر به فرد را از نزدیک ببینند و با آن عکس یادگاری بیندازند. جالب است بدانید این پل از نقاط جرم خیز جهان نیز است و دزد ها می کوشند چیزی از این پل مانند سیم یا چراغ سرقت کنند.

2safar

6. سالوادور دا باهیا، برزیل

پایتخت شاد و پرهیاهوی برزیل در سرتاسر دنیا معروف است زیرا سرشار از هیجان، جشن و پایکوبی است. بزرگ ترین واقعه ی شهر کارناوال آن است که شهرتی جهانی دارد و همه ساله توریست های فراوانی در زمان برگزاری کارناوال به برزیل می روند و اساساً تعطیلاتشان را در زمان کارناوال برنامه ریزی می کنند. کارناوال برزیل بزرگ ترین جشن کره ی زمین محسوب می شود و یکی از دلایلی که شاید روزی برای سفر به آمریکای جنوبی وسوسه شوید همین کارناوال باشکوه است.

2safar

7. های هوش، پرو

وقتی تصاویر این مکان را می بینید در وهله ی اول تصور می کنید که فوتوشاپ است و جایی تا این حد زیبا و آرامش بخش در کره ی زمین وجود ندارد اما اینگونه نیست. این مکان رؤیایی در میان رشته کوه های آند واقعی است و وجود خارجی دارد. این مکان از سوی مجله ی نشنال جئوگرافی به عنوان دومین محل زیبای جهان برگزیده شده است.

2safar

8. مونته ویدئو، اروگوئه

زندگی در مونته ویدئو پر از لحظات ساده و زیبای زندگی است. به ساحل دریا می روید تا در غروب نارنجی خورشید روح خود را شستشو دهید. سپس قدم زنان به دکه های غذا فروشی سر می زنید تا یک ساندیچ اشتها بر انگیز استیک و تخم مرغ سفارش دهید. هوا اگرچه تا حد زیادی استوایی است اما در فصل زمستان مطبوع و دلپذیر است.

2safar

9. بوگوتا، کلمبیا

شاید تصور کنید کشور کلمبیا بدنام است و سفر به آن خطرناک می باشد اما حیف است از دیدن این کشور تاریخی صرف نظر کنید. فقط آخر شب ها از هتل خارج نشوید! قسمت تاریخی شهر بوگوتا،لاکاندلاریا بسیار دیدنی و جذاب است. بهتر است این قسمت را با تور ببینید و برای رفتن به قله ی منسرات از تله کابین استفاده کنید.

2safar

10. ماچو پیچو، پرو

شهرت ماچوپیچو بر کمتر کسی پوشیده است و یکی از مهم ترین دلایل سفر به آمریکای جنوبی دیدن ماچوپیچو به شمار می رود. ماچوپیچو از عجایب هفت گانه ی جهان است. برای دیدن این مکان لازم است از قله ی کوه بالا بروید به شهر مقدس تمدن مایا برسید.

2safar