سفر بلغارستان صوفیه

فرداد پرواز

28 تیر 1396


راهنمای مسافرتی صوفیه

صوفیه پایتخت بلغارستان از آن شهرهایی است که در نگاه اول تعجب زده تان می کند، چرا که به احتمال زیاد انتظار دارید موقع بازدید از این شهر، با یک جای ساکت و دلگیر روبرو شوید در صورتی که دقیقا خلاف این موضوع درست است. بلغارستان به طور کلی کشور ارزانی است و حتی صوفیه هم که پایتخت این کشور است، جای ارزانی است و با یک هزینه ی مناسب می توانید هم غذای خوب بخورید و هم در یک جای خوب اقامت کنید. علاوه بر این، صوفیه بناهای تاریخی و دیدنی و کلیساهای تاریخی و انواع موزه ها را در دل خود دارد، همه ی اینها دلیل خواهد بود تا این شهر را به یک مقصد گردشگری عالی تبدیل کند. آنچه که برای سفر به صوفیه نیاز دارید را در ادامه توضیح می دهیم.

هزینه های معمول در سفر به صوفیه

هزینه اقامت: اگر بخواهید در هاستل های اشتراکی اقامت کنید باید بین ۱۸ تا ۲۷ لوا بپردازید، هزینه ی اقامت در هاستل های خصوصی هم ۲۶ تا ۳۸ لوا خواهد بود. اگر بخواهید در یک هتل ارزان قیمت اقامت کنید باید بین ۳۶ تا ۱۰۵ لوا بپردازید.

هزینه غذا: هزینه های غذا در صوفیه بسیار پایین است طوری که با ۷ لوا می توانید یک وعده غذای خوشمزه میل کنید. اگر بخواهید یک وعده غذای خوب به همراه دسر صرف کنید باید بین ۱۳ تا ۲۷ لوا بپردازید.

هزینه حمل و نقل: شهر صوفیه، سیستم حمل و نقل بسیار خوبی از اتوبوس گرفته تا واگن های برقی و تراموا و مترو دارد که از ساعت ۵ صبح تا ۱۲ شب به طور مرتب کار می کنند. علاوه بر این، اجاره ی دوچرخه هم در این شهر بسیار مرسوم است و برای اجاره ی یکی از آنها باید ۱۸ لوا بپردازید.

جاذبه های گردشگری ای که در سفر به صوفیه باید دید

کلیسای جامع الکساندر نوسکی: یکی از بزرگ ترین کلیساهای جهان، کلیسای جامع الکساندر نوسکی است که متعلق به قرن بیستم است و معماری بیزانسی بی نهایت زیبا با سنگ های مرمر ایتالیایی و زیبا دارد.

موزه ملی تاریخ نظامی: یکی از پر بازدیدترین جاذبه های دیدنی صوفیه است که درباره ی جنگ در بلغارستان و رژه ی نظامیان است.

نمایشگاه ملی هنر: در این نمایشگاه، آثار هنری از قرن های ۱۹ و ۲۰ به نمایش گذاشته شده است علاوه بر این، آثار هنرمندانی مثل ولادیمر دیمیتروف و آنتون میتو هم در این نمایشگاه آثار با ارزشی دارند.

خانه سرخ (the Red House): در خانه ی سرخ صوفیه، انواع بحث های سیاسی، شب شعر، داستان خوانی و بقیه ی فعالیت ها انجام می شود و بیشتر این رویدادها هم رایگان اند و شب های پر شوری را در این شهر رقم می زنند. جدای از این، خانه سرخ صوفیه معماری بسیار زیبایی هم دارد پس در سفر به صوفیه حتما ارزش دیدن دارند.

صومعه ریلا: این صومعه ی شگفت انگیز، در کوه های زیبا و در قاصله ی ۱۲۰ کیلومتری از صوفیه است که مهم ترین مکان مقدس بلغارستان با قدمتی نزدیک به ۱۱۰۰ سال پیش است و جایی است که در سفر به صوفیه نباید از دست بدهید.


http://www.shahrekhabar.com/