سفر برای یادگیری آشپزی

سفر برای یادگیری آشپزی

مردم به دلایل مختلف سفر میکنند. گروهی به دنبال بازدید از مناطق تاریخی هستند. برخی تعطیلات ساحلی را ترجیح می دهند و برای عده ای خرید در اولویت است. جالب است بدانید بعضی از توریست ها بیشتر برای یادگیری سفر می کنند و به دنبال شرکت در کلاس های مختلف آموزشی هستند. در این میان کلاس های آشپزی از محبوبیتی ویژه برخوردار است. تور های یک روزه و یا چند روزه ی آموزش آشپزی امروزه در بسیاری از کشور ها ارائه می شود. در این مقاله معروف ترین کلاس های آشپزی دنیا را به شما معرفی می کنیم. شاید در سفر های آتی خود مایل باشید در یکی از این کلاس ها شرکت کرده و با تجربه ی ارزشمندی به زادگاه خود بازگردید.

2safar

1. فرانسه

غذاهای فرانسوی از محبوبیتی خیره کننده برخوردار هستند و در نتیجه افراد زیادی از سرتاسر دنیا مایل به یادگیری آشپزی فرانسوی می باشند. کشور فرانسه نیز به آشپزی خود می بالد و مایل است غذاهای خود را به توریست ها از سرتاسر دنیا معرفی کند از این رو کلاس های آشپزی متعددی در شهر های مختلف فرانسه به زبان انگلیسی برگزار می شود. یکی از معروف ترین مدارس آشپزی فرانسه مدرسه ی آشپزی آلین دوکاس در پاریس است. اگرچه وبسایت این مدرسه به زبان فرانسوی است اما کلاس هایی به زبان انگلیسی نیز ارائه می کند. یک کلاس عصرگاهی در این مدرسه 121 دلار، کلاس نصفه روزه 143 دلار و کلاس یک روزه 243 دلار هزینه دارد. کلاس ها شامل آموزش خوراک صدف و حلزون، گوشت، سبزیجات و برانچ است.

2safar

کلاس های آشپزی مفصل تری نیز برای توریست ها در فرانسه برگزار می شود مثلاً کلاس های پنج روزه در مدرسه ی آشپزی والنات گرو در مِیِن که شامل درس هایی در مورد کار با کارد های آشپزخانه و مهارت های دستی و همچنین آموزش پخت غذاهای محلی است. هر چهار هنرجو با یک سرآشپز آموزش می بینند و هزینه ی کلاس حدود 1400 یورو است که شامل آموزش شش شام در هر شب می شود.

2safar

2. ایرلند

ایرلند قدمتی طولانی در هنر آشپزی دارد. جزیره ی امرالد در ایرلند به خاطر آشپزی سنتی خود معروف است و کلاس هایی عالی برگزار می کند. یکی از معروف ترین این کلاس ها کلاس آشپزی بالی مال است که غذاهایی با محصولات بسیار تازه، ارگانیک و محلی تهیه می کند. محل این آموزشگاه در یک هتل روستایی است که حدود بیست دقیق با شهر کورک فاصله دارد. این مدرسه محصولات مورد نیاز خود را در باغچه و باغ خودش پرورش می دهد.

کلاس های نصفه روزه ی مدرسه 74 دلار هزینه دارند که شامل آموزش کاناپه، پیتزا و نحوه ی تهیه ی چای عصرانه می شوند. همچنین کلاس های یک و نیم روزه، دو و نیم روزه و پنج روزه نیز ارائه می شود. موضوع کلاس ها شامل نحوه ی برش و نگهداری انواع گوشت ها، پخت غذاهای بدون گلوتن وغذاهای مهمانی می شوند. بین کلاس ها تفریحاتی چون پیاده روی، تنیس، گلف و باری کروکه امکان پذیر است و در واقع هم فال است و هم تماشا.

2safar

3. ایتالیا

آشپزی ایتالیایی محبوبیتی جهانی دارد و کمتر کسی از غذاهای ایتالیایی خوشش نمی آید. هر جای دنیا که زندگی کنید احتمالاً یک رستوران ایتالیایی در نزدیکی محل اقامت شما وجود دارد. چنان چه پیتزا یا پاستا غذاهای مورد علاقه ی شما هستند، می تواند مدرسه ی آشپزی تیست ایتالیا لو مارچ را امتحان کنید زیرا برایتان جذاب خواهد بود. این شرکت کلاس هایی برای آموزش غذاهای اصلی ایتالیایی ارائه می کند.

2safar

غذاهایی که آموزش داده می شود شامل پخت گوشت، ماهی و پاستا به شیوه ی کلاسیک ایتالیایی و با استفاده از مواد اولیه ی ارگانیک محلی می باشد. در کلاس یک هفته ای شما پخت انواع غذای ایتالیایی را یاد می گیرید. اگر چه این کلاس ها برای همه مناسب هستند اما برای آشپزهایی که به دنبال حرفه ای شدن هستند ایدهآل می باشند. هزینه ی کلاس 700 یورو است که شامل شهریه، امکانات، صبحانه و شام می شود اما هزینه ی پرواز و ترانسفر را در بر نمی گیرد.

2safar

4. تایلند

اگر به دنبال یادگیری غذایی کاملاً جدید، متفاوت و حتی عجیب هستید تایلند گزینه ی مناسبی است. اگر به تایلند سفر کرده باشید، حتماً مفتون بازارچه های غذای رنگارنگ این کشور شده اید. شاید غذاهای خیابانی این کشور را امتحان کرده یا عطر و بوی آن ها را استشمام کرده باشید. غذاهای تایلندی طرفداران بی شماری دارند. کلاس غذای تایلندی چیانگ مای از سال 1993 دایر بوده است و توسط سر آشپز معروف سمپون نابنیان اداره می شود.

2safar

کلاس ها همه روزه دایر هستند و می توانید در یک کلاس یک روزه که قیمت آن 21 دلار است ثبت نام کنید. اگر مایل به حضور در دوره های مفصل تری هستید، کلاس های چند روزه را انتخاب کنید. هزینه ی کلاس پنج روزه 96 دلار است که بدون شک خیلی ارزان است.

در این کلاس ها می توانید طرز پخت خمیر کاری تایلندی را بیاموزید، گردشی در بازارهای محلی داشته باشید و هنر کنده کاری روی سبزیجات را بیاموزید. می توانید در محل کلاس آشپزی اقامت کنید و یا از ترانسفر رایگان هتل ها به چیانگ مای استفاده کنید.

2safar

هر یک از کلاس های آشپزی که در این دو مقاله به شما معرفی کردیم انتخاب کنید، قبل از بازگشت به خانه تا جایی که می توانید مواد اولیه ی این غذاها را با خود به همراه بیاورید. این مواد در خارج ارزان تر هستند و ممکن است در ایران کلاً پیدا نشوند. با همراه داشتن این مواد می توانید غذاهایی که آموخته اید دوباره در منزل تهیه کنید و خاطرات خوش سفرهای خارجی را نه تنها یادآوری کرده بلکه بچشید.