سفر بدون ویزا به بریتانیا علیرغم برگزیت

فرداد پرواز

19 فروردین 1396


صنعت توریسم بریتانیا علیرغم آغاز مراحل برگزیت قصد دارد تا امکان سفر بدون ویزا را برای گردشگران اتحادیه اروپا حفظ کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اویراکتیو، اتحادیه آژانس های مسافرتی بریتانیا اعلام کرد قصد دارند تا امکان سفر ،شهروندان درون اتحادیه اروپا به بریتانیا را بدون دریافت ویزا همچنان حفظ کنند.

در حالی که بریتانیا به صورت رسمی و از چهارشنبه پیش برگزیت، یا جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا را کلید زد، بخش های پروازی درخواست کرده اند تا بخش آن ها در دو سال آینده بدون تغییر باقی بماند تا مطمئن شوند هیچ مشکلی در پروازها ایجاد نمی شود.

از سوی دیگر اتحادیه آژانس های سفر بریتانیا (ABTA) اعلام کرد حفظ شرایط سفر به بریتانیا بدون دریافت ویزا برای شهروندان اتحادیه اروپا از اولویت های اصلی آن علیرغم برگزیت است.

از دیگر اهداف ABTA حمایت از توانایی بریتانیایی ها برای سفر آزاد به دیگر کشورهای اروپایی و فراتر از آن حمایت از حقوق مصرف کننده و حفظ فرصت های رشد برای کسب و کار بریتانیایی ها است.

مارک تنسر مدیر ABTA در این زمینه گفت: سفر و گردشگری یکی از صنایع بزرگ بریتانیا است و این برای دولت حیاتی است که مطمئن باشد این صنعت به کار و رشد خود ادامه می دهد و در جریان و حتی پس از مذاکرات جدایی از اتحادیه اروپا، این توانایی حفظ می شود.

گفته می شود به این منظور شاید یک تفاهم نامه انتقالی مورد نیاز باشد، تا به مصرف کنندگان اطمینان داده شود که از همان حق برخوردار هستند.

بریتانیا باید تا مارس 2019 از اتحادیه اروپا خارج شود و بر مبنای گزارش ABTA برخلاف توافقنامه های تجاری که می تواند در آن ها خلل ایجاد شود، بخش هوایی نمی تواند هیچ انتخاب غیربین المللی داشته باشد.


http://www.donyayesafar.com