سفر با یک چمدان کوچک

سفر با یک چمدان کوچک

بستن چمدان ها و کشیدن آن ها به دنبال خود یکی از معضلات سفر است. برخی از ما همین که نام سفر را می شنویم به یاد یک کوله پشتی سنگین بر روی شانه هایمان و دو چمدان بزرگ می افتیم که به دنبال می کشیم و احساس استیصال می کنیم. اما جالب است بدانید اگر تنها یک بار صرفاً با چمدان کوچک مخصوص کابین سفر کنید و لذت سبک بار بودن را بچشید دیگر راضی به سنگین کردن بار خود نخواهید شد. سبک بار سفر کردن به معنای صرفه جویی در وقت، انرژی و پول است. شما هنگام سفر با خیلی از ایرلاین ها برای تحویل دادن بار متحمل هزینه ی اضافی می شوید. حتی اگر هزینه ی بار در بلیط شما منظور شده باشد باز هم نگران اضافه بار خواهید بود. ضمن اینکه پس از پایان هر پرواز باید مدتی طولانی منتظر چمدان خود بمانید و بعد آن بارهای سنگین را از روی نوار نقاله بردارید و با خود به این سو و آن سو حمل کنید. بماند که مجبور هستید چهار چشمی مراقب چمدان هایتان باشید و به دلیل همراه داشتن چند چمدان و کوله پشتی و ساک دستی ممکن است یکی از آن ها را جایی جا بگذارید و گم کنید.

2safar

شاید با خواندن این خطوط از خود می پرسید که آیا سبک بار سفر کردن اصلاً امکان پذیر است؟ ما در 2Safar به شما پاسخ می دهیم که بله هست! خیلی از مردم هوشمند که به بهره وری در هزینه و زمان خود اهمیت می دهند سبک بار سفر می کنند. شما می توانید تمام احتیاجات یک سفر یک هفته ای را در یک چمدان مخصوص کابین جای بدهید. کافی است چند اصل مهم را رعایت کنید.

2safar

انتخاب چمدان مناسب کابین

چمدانی انتخاب کنید که بسیار سبک و همچنین جا دار باشد و چهار چرخ روان داشته باشد. این سه اصل مهم را در خرید چمدان با دقت رعایت کنید. حتی بهتر است هزینه کرده و چمدانی از برند های خوب و شناخته شده تهیه کنید. دقت کنید که چمدان های کوچک سایزهای متفاوت دارند و شما باید استانداردترین سایز را انتخاب کنید.

2safar

تهیه ی وسایل مخصوص سفر

بیشتر مسافران وسایلی بیش از حد نیاز بر می دارند و تصور می کنند چون میزان بار مجازشان زیاد است، اگر چمدان های خود را پر نکنند ضرر کرده اند. برای غلبه بر این وسوسه یک چک لیست مختصر برای سفر تهیه کنید و بیش از آن چیزی بر ندارید. نکته ی مهمی که باید رعایت کنید همراه نبردن وسایلی است که حمل آن ها به داخل کابین غیر مجاز می باشد. مثلاً شما اجازه ی حمل مایعات به جز میزان خیلی کم را به داخل کابین هواپیما ندارید. این مشکل قابل حل است و کافی است که نسخه ی مسافرتی برای وسایل مورد نیاز خود تهیه کنید. به این شکل هم بارتان را سبک می کنید و هم امکان بردن این وسایل را داخل هواپیما خواهید داشت. مثلاً به جای همراه بردن یک شیشه ادوکلن بزرگ و سنگین که ممکن است در گیت امنیتی شما را دچار مشکل کند، یک نسخه مسافرتی کوچک از عطر مورد علاقه تان تهیه کنید و آن را همراه ببرید.

2safar

چک لیست سفر

اگر قصد دارید فقط با یک چمدان کوچک سفر کنید ما در انتخاب وسایل و نوشتن چک لیست سفر به شما کمک می کنیم. تمام آیتم هایی که در زیر می آید در یک چمدان مخصوص کابین جای می گیرد.

پول و مدارک ضروری:

پاسپورت، گواهینامه ی رانندگی بین المللی (در صورتی که قصد رانندگی دارید)، بیمه ی مسافرتی، تلفن های ضروری (حتی اگر آن ها را گوشی همراه خود دارید در دفترچه ای نیز به همراه داشته باشید)، پرینت بلیط هواپیما و کارت پرواز، پرینت آیتینری سفر، پرینت مدارک مربوط به هتل و تور، برگه ی ویزا (در صورتی که در پاسپورت درج نشده است)، ارز خارجی (بیشتر از حد نیاز).

2safar

لباس های لازم:

سویی شرت یا بلوز کلاه دار (حتماً یک لباس کلاه دار در سفر همراه داشته باشید)، ژاکت سبک، دو تا چهار تیشرت، دو تا چهار بلوز آستین دار، یک شلوار لی، یک شلوار پارچه ای، یک شلوارک، مایوی شنا، سه جفت جوراب، سه دست لباس زیر، کلاه آفتابگیر، کفش مخصوص پیاده روی (که داخل هواپیما می پوشید)، صندل یا دمپایی لاانگشتی، یک جفت کفش رسمی (در صورتی که احتمال می دهید لازم شود)، کمربند.

2safar

لوازم جانبی:

قمقمه ی آب، دوربین دیجیتال به همراه شارژر، موبایل به همراه شارژر و هندزفری، ناخن گیر، عینک آفتابی، گوش گیر، کیف کوچک دارو و کمک های اولیه، دفترچه ی کوچک و خودکار، کتابچه ی راهنمای جیبی (در صورت لزوم)، مجله برای خواندن (کتاب سنگین است)، آداپتور

2safar

لوازم آرایشی بهداشتی:

مسواک و خمیر دندان، ریش تراش و خمیر ریش (در نسخه ی مسافرتی)، شامپوی کوچک و صابون (اگر در هتل اقامت نمی کنید)، کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب، عطر و خوشبو کننده، کیف کوچک لوازم آرایش

2safar

مهارت در بستن چمدان

بستن چمدان یک هنر است که آموختنی می باشد. اینکه اول چه چیزهایی را در چمدان جای دهید و لباس هایتان را چگونه تا کنید که کمترین جا را اشغال کنند خیلی مهم است. در این رابطه ویدئوهای زیادی در اینترنت و به خصوص یوتیوب وجود دارد. با تماشای این ویدئوها با فوت و فن بستن چمدان آشنا می شوید و می توانید به خوبی تمام وسایلی که به آن اشاره کردیم در یک چمدان کوچک سفر جای بدهید.

2safar