سفر آمریکایی ها به ایران از سر لجبازی با «ترامپ»

فرداد پرواز

03 اسفند 1395


بسیاری از شهروندان آمریکایی از سر لجبازی با دونالد ترامپ می خواهند بهایران سفر کنند. "رییس جامعه تورگردانان"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، ابراهیم پورفرج در گردهمایی جمعی از راهنمایان تور که به مناسبت روز جهانی راهنمایان گردشگری در موزه دوران اسلامی برگزار شد، درباره تکلیف تورهای گردشگران آمریکایی با توجه به اوضاع سیاسی موجود اظهار کرد: ما خیلی جدی پیگیری این مسئله هستیم و با مسئولان در سطح بالا گفتگو می کنیم و در پایان هفته نیز نشستی داریم که مطمئنم نتیجه مطلوبی خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: جالب است بدانیم شرکت های گردشگری آمریکایی فشار زیادی می آورند که تورهای این کشور را در ایران اجرا کنیم. آنها گفته اند که گروه های 20 نفره ما 40 نفره شده اند که این افزایش به خاطر لجبازی با ترامپ است، حتی قطار "عقاب طلایی" که از مجارستان به ایران می آید، تعداد گردشگران آمریکایی آن از 50 نفر به 98 نفر رسیده است؛ همه از سر لج با ترامپ می خواهند به ایران بیایند.

رییس جامعه تورگردانان افزود: خیلی از اروپایی ها با آمدن آمریکایی ها به ایران ترغیب می شوند به ایران سفر کنند، گروه های آمریکایی ،تاثیر زیادی روی گردشگران دارند. این قشر برای صنعت گردشگری ما مهم است، چون درآمدشان قابل مقایسه با سایر گردشگران نیست.

وی بیان کرد: نظر کشور ما نیز بر آن است که آسیبی به گردشگری کشور وارد نشود.

در ادامه سلامی، رییس دفتر بررسی و همکاری ها در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اتفاقی در سیاست های کلان کشور برای مقابله با سیاست های آمریکا رخ داده، برخی ملاحظاتی دارند و روش هایی را برای پاسخ دادن دارند.

وی بیان کرد: در حال حاضر نمی توان گفت چه اتفاقی قرار است رخ دهد، اما امیدوارم به جهتی برود که گردشگری به کار خود ادامه دهد.

وی گفت: کل این جریان (ورود گردشگران آمریکایی) فعلا متوقف شده و نمی دانیم چه اتفاقی قرار است رخ دهد، ما می دانیم آژانس ها ضررهای هنگفتی خواهند کرد. برای همین پیگیریم این مسئله حل شود.


http://www.donyayesafar.com