اندونزی

فرداد پرواز

اندونِزی یا بطور رسمی جمهوری اندونزی کشوری است که درجنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه قرار دارد اندونزی یک مجمع الجزایر متشکل از ۱۷٬۵۰۸ جزیره و ۳۳ استان است.

اندونزی با جمعیت بیش از ۲۶۰ میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت دنیا است. نظام سیاسی این کشور جمهوری با انتخابات مجلس و ریاست جمهوری می‌باشد. پایتخت اندونزی جاکارتا است.


موقعیت جغرافیایی

اندونزی در نیمکرهٔ شرقی، در جنوب شرقی آسیا، در اقیانوس هند و دریاهای وابسته به آن واقع شده و خط استوا از آن می‌گذرد.

اندونزی در جزیره گینه نو با پاپوا و هم چنین در جزیره برنئو با مالزی مرز مشترک دارد.

اندونزی دارای بزرگ‌ترین جنگل‌ها در کشورهای جنوب شرق آسیا است به طوری که ۱۲۰ میلیون هکتار آن را جنگل‌های بارانی تشکیل داده‌است


وضعیت آب و هوا

آب و هوا در اینجا استوایی است. در بیشتر ماه های سال به شدت باران می بارد.فصل خشک تاثیر بسیار اندکی روی آب و هوای کلی دارد. متوسط دما در اینجا 27.6 سانتی گراد است میانگین بارندگی در اینجا به 1855 میلی متر میرسد.


زبان

زبان رسمی این کشور اندونزیایی است ولی به زبانهای مختلف گویش می‌نمایند.


اقتصاد

واحد پول کشوراندونزی روپیه است


دین و مذهب

حدود ۸۶ درصد از مردم اندونزی مسلمان و بقیه مسیحی،هندو و بودائی هستند. فرقه اسلامی احمدیه در اندونزی حدود دویست هزار هوادار دارد.


غذای مردم اندونزی

ذائقه غذایی اندونزیایی در مناطق مختلف متفاوت می باشد و متاثر از نوع چینی ،اروپایی،خاورمیانه و هندی می باشد. برنج خوراک اصلی در این کشور بوده که به همراه گوشت و سبزی سرو می شود. ادویه جات (بخصوص چینی)، شیرنارگیل ،ماهی و مرغ از عمده مواد اولیه تشکیل دهنده خوراک دراین کشور می باشند.


جاذبه های گردشگری

با ۱۸۳۳۰ جزایر که ۶۰۰۰ از آنها مسکونی است اندونزی بزرگترین مجمع الجزایر در جهان است. اندونزی خانه‌ی ۱۶۷ آتشفشان فعال است که به مراتب بسیار بیشتر از هر کشور دیگری است در بزرگترین مجمع الجزایر جهان، سواحل نقش عمده‌ای را دارند که بالی و لومبوک از زیباترین آنها هستند وبسیاری دیگر از سواحل فوق العاده در مکان‌هایی خارج از این دو مورد نیز وجود دارد.

این کشور مجمع الجزایری است که برخی از بزرگترین اثرات به جامانده از جنگل‌های استوایی در جهان را دارد، و همچنین خانه‌ی چندین نقطه شیرجه و غواصی زیبا است.