فقط سرعین و کیش بر اساس شاخصه‌های شهر گردشگر رفتار می‌کنند

فرداد پرواز

21 آبان 1396


محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این نشست گفت: در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری امسال که بهمن‌ماه ،برگزار خواهد شد، ایران به معنای خاص معرفی می‌شود و باید بر روی محصولات تازه گردشگری تبلیغ کنیم.

او افزود: «در نمایشگاه گردشگری امسال قرار است استان‌ها به‌جای معرفی نه تنها به معرفی جاذبه‌های استانی نپردازند بلکه ایران باید معرفی شود. استان‌ها تنها بر روی معرفی یک تعداد از محصولات گردشگری تمرکز نکنند بلکه ظرفیت‌های پنهان ،در هر استان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

محب‌خدایی ادامه داد: به‌عنوان مثال در استان‌هایی مانند اردبیل گردشگری زمستانی باید به‌طور ویژه معرفی شود و در این خصوص نیازمند مشارکت تمام دستگاه‌ها اعم از فرمانداری، شهرداری و استانداری‌ها هستیم.

او سپس به تشریح شهر گردشگر پرداخت و گفت: «در شهر ایده‌آل مدیریتی که انجام می‌شود مدیریت هزینه است و تمام خدمات تکلیفی است اما در شهر گردشگر، علاوه بر جامعه شهروند، جامعه گردشگر نیز مورد توجه قرار می‌گیرد و مدیریتی که انجام می‌شود مدیریت درآمد است، به‌گونه‌ای که در شهر گردشگر بیمارستان شهر ایده‌آل به یک ظرفیت در توسعه گردشگری، سلامت تبدیل می‌شود.

او سپس به ویژگی امنیت در شهر گردشگر اشاره کرد و افزود: «در شهر گردشگر امنیت 24 ساعته است و چون در شهر گردشگر، گردشگر تمایل دارد که از تمام جاذبه‌ها و دیدنی‌های شهر بازدید کند، امنیت شبانه‌روزی است تا فرصت بهتر برای بازدید گردشگران از دیدنی‌های شهر به وجود آید.

محب‌خدایی افزود: «اگر می‌خواهیم در حوزه گردشگری پیشرو باشیم و تحول ایجاد کنیم باید یک تحول در نگرش و برنامه‌ریزی‌های حوزه گردشگری داشته باشم.»

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: «در شهر گردشگر شاخص‌هایی مانند تاکسی گردشگری و پلیس گردشگر فعال است و در حتی شهربازی و پارک‌ها هویت هر شهر به چشم می‌آید تا حتی کودکانی که از این پارک استفاده می‌کند تصویری، از هویت آن شهر در ذهنش شکل گیرد.


http://tnews.ir