ساماندهی منطقه ی گردشگری مرنجاب آغاز شد

فرداد پرواز

7بهمن1395


جواد صدیقیان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل از آغاز عملیات ساماندهی منطقه بین المللی گردشگری کویر مرنجاب این شهرستان خبر داد.

جواد صدیقیان، اظهار داشت: با کمک انجمن ها و گروه های مردمی، عملیات بهسازی و تابلو گذاری جاده ۵۰ کیلومتری مرنجاب با هزینه یک میلیارد ریال آغاز شده است.

وی این عملیات را آغازی برای جلوگیری از تصادفات و واژگونی ماشین ها و در نتیجه ایمن تر شدن جاده دسترسی به این کویر زیبا و بکر بیان کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل تاکید کرد: برای رفاه حال گردشگران امسال دو اقامت گاه بوم گردی با ظرفیت ۸۰ نفر و یک مهمان پذیر مجهز در ابتدای جاده مرنجاب برای رفاه حال گردشگران توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است.

وی به ساخت چندین سرویس بهداشتی در مسیر جاده مرنجاب تا کارونسرای مرنجاب خبر داد و افزود: وجود این امکانات زمینه را برای حضور بیشتر گردشگران فراهم می کند.

صدیقیان با اشاره به وجود ۱۳۰ اثر ثبت شده تاریخی و طبیعی آران و بیدگل در فهرست آثار ملی گفت: وجود این آثار تاریخی موجب شده که سالانه ده ها هزار نفر برای بازدید از این آثار به آران و بیدگل سفر کنند.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۴۵۰ اثر شناسایی شده تاریخی در آران و بیدگل وجود دارد که سالانه پرونده های تعدادی از این آثار برای ثبت ملی آماده و ارسال می شود.


tnews.ir