خانه‌های مسافر را ساماندهی می‌کنیم

فرداد پرواز

27 مهر 1396


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: مسئله مهم خانه‌های مسافر مسئله نظارت و ساماندهی آنها است که با ورود سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌توان نظارت بر قیمت و کارکرد را دنبال کرد.

فریدون الهیاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سال گذشته تصمیم گرفته تا وارد گود ساماندهی خانه‌های مسافر شود تا هم بتوان از امکان این ظرفیت استفاده کرد و هم بتوان نسبت به ساماندهی آن اقدام کرد.

وی افزود: در قانون ایجاد و اصلاح تاسیسات گردشگری به خانه‌های مسافر نیز اشاره شده است،پس خانه‌های شخصی می‌تواند یک ظرفیت مناسب باشد تا بتواند به مسافرین و گردشگران خدمت رسانی کنند، هم‌چنین از طرفی این قانون موجب نظارت و کنترل بر قیمت و کارکرد این خانه‌ها می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با اشاره به اینکه به دنبال تقابل با هتل داران نیستیم بلکه به دنبال تعامل با آنها هستیم، تصریح کرد: خانه‌های مسافر از این جهت اهمیت دارد،که یک ظرفیت برای سرویس دادن به گردشگران محسوب می‌شود و از طرف دیگر می‌تواند موجب افزایش تخت اقامت در استان شود و در استانی مسافر پذیر همچون اصفهان می‌تواند یک اتفاق خوب به حساب آید.


http://www.isna.ir