میراث فرهنگی وزارتخانه شود

فرداد پرواز

19اسفند1395


مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی از تهیه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه در مجلس شورای اسلامی خبرداد و گفت: به دلیل اینکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم اکنون یکی از معاونت‌های ریاست جمهوری است و چندان پاسخگوی مراجع نیست، لذا نمایندگان بر اساس این طرح به دنبال این هستند تا این سازمان را به یک وزارتخانه مستقل تبدیل کنند تا مدیریت و نظارت بیشتری بر فعالیت‌های آن ایجاد شود.

وی با بیان اینکه آثار تاریخی و فرهنگی کشور در حال از بین رفتن است، ادامه داد: طرح مذکور در جهت تقویت حفظ میراث فرهنگی و گردشگری و تاریخی کشور است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس افزود: برای جلوگیری از بین رفتن آثار تاریخی و فرهنگی کشور، طرحی از سوی نمایندگان مطرح شده تا شرایط را برای ورود بخش خصوصی به منظور حفظ آثار تاریخی و فرهنگی آسان کند.

لاهوتی تصریح کرد: همچنین در این طرح شرایطی را برای دولت به منظور چگونگی حفظ آثار تاریخی تعیین کرده‌ایم. علاوه بر این در این طرح تکالیفی را برای دولت، مردم، شهرداری‌ها و سازمان در زمینه حفظ آثار مشخص شده، است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس ادامه داد: امضاهای این دو طرح جمع‌آوری و پس از تعطیلات نوروز هر دو طرح تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود


http://tnews.ir