اعلام آمار توریسم جهانی در سال 2016

فرداد پرواز

30دی1395


برمبنای اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد آمار جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۶ برابر ۳.۹ درصد افزایش یافت. این میزان به معنی افزایش ۴۶ میلیون سفر خارج از کشور در مقایسه با سال ۲۰۱۵ است

این رشد بیش از همه شامل منطقه آسیاپاسیفیک می‌شود که با رشد ۸ درصدی روبه رو شده و شاهد ورود ۲۴ میلیون مسافر جدید بوده است. این منطقه در مجموع شاهد ورود ۳۰۳ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۶ بود. این آمار به معنی پذیرایی از یک چهارم گردشگران جهان در آسیاست.

سازمان گردشگری جهانی اشاره کرد که اطلاعات خاورمیانه با حداقل اطلاعات جمع‌آوری شده است. در عین حال منطقه صحرای آفریقا رشدی ۱۱ درصدی را شاهد بود.

طالب ریفاعی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد تاکید کرد که گردشگری در سال‌های اخیر قدرت فوق‌العاده و انعطاف‌پذیری خود را نشان داده و با وجود چالش‌های بسیار به خصوص به دلیل مسایل امنیتی، مسافرت‌های بین‌المللی همچنان رو به افزایش هستند.

سال ۲۰۱۶ به عنوان هفتمین سال از نظر رشد گردشگری پس از بحران جهانی اقتصادی سال ۲۰۰۸ شناخته شده است. امروز جهان بیش از ۳۰۰ میلیون گردشگر بیشتر را به نسبت سال ۲۰۰۸ پذیرا شده است.

انتظار می‌رود سال ۲۰۱۷ رشد گردشگری همچنان سیر صعودی داشته باشد و این رشد بین ۳ تا ۴ درصد باشد. برای آسیا پاسیفیک و آفریقا افزایشی ۵ تا ۶ درصدی، برای آمریکا افزایش ۴ تا ۵ درصدی، برای اروپا افزایش ۲ تا ۳ درصدی و برای خاورمیانه رشد ۲ تا ۵ درصدی پیش‌بینی می‌شود.


http://tnews.ir