زیباترین کاخ های سلطنتی در اروپا

فرداد پرواز

7 مرداد 1396


وقتی تصاویری از کاخ های بزرگ و سلطنتی سراسر جهان را می بینیم احتمالا به افرادی که در این خانه های پرزرق و برق زندگی می کردند فکر می کنیم و گاهی ممکن است غبطه بخوریم. اما نگهداری این کاخ های لوکس و زیبا به همین سادگی نیست و اگر به این فکر کنید احتمالا هرگز نمی خواهید در یکی از این کاخ ها با اتاق های زیاد و بزرگ زندگی کنید. اما با این حال ، امروزه شما می توانید از هر یک از این کاخ های زیبا دیدن کنید و عظمت و زیبایی آنها را از نزدیک مشاهده کنید. اگر به اروپا سفر می کنید می توانید از زیباترین کاخ های سلطنتی اروپا که در ادامه برایتان معرفی می کنیم دیدن کنید.

1 بوکینگهام پالاس ( Buckingham Palace ) – انگلستان

بعنوان یکی از بزرگترین کاخ های جهان ، بدون شک کاخ بوکینگهام برای همه شناخته شده است. این کاخ 775 اتاق دارد که شامل 19 اتاق دولتی ، 52 اتاق سلطنتی و اتاق های میهمان ، 188 اتاق برای کارکنان ، 92 دفتر کار و 78 حمام و دستشوییی می شود. این ساختمان 108 متر طول ، 120 متر عرض و 24 متر ارتفاع دارد. کاخ بوکینگهام همچنان یک ساختمان دولتی فعال است.

2 پالاسیو رئال ( The Palacio Real ) – اسپانیا

کاخ سلطنتی مادرید محل سکونت خانواده سلطنتی اسپانیا است که در شهر مادرید واقع شده است. این کاخ فقط برای مراسم خاص و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. این کاخ در خیابان Bailen واقع شده است و بسیاری از اتاق های آن برای بازدید عموم باز است مگر اینکه مناسبت خاصی برقرار باشد که در اینصورت کسی اجازه ورود به این کاخ را ندارد.

3 پرنس پالاس موناکو ( Prince’s Palace of Monaco ) – موناکو

برخلاف سایر کشورهای اروپایی ، موناکو چون کشور کوچکی است خیلی فضا برای ساخت کاخ های مختلف وجود ندارد ، به همین دلیل از همین کاخ به مدن هفت قرن استفاده می شده است. بنابراین می توان سیاست های مختلف و تغییرات عمده رخ داده در این کشور را در همین کاخ مشاهده کرد. هرگاه که پادشاهی بر تخت می نشست در این کاخ تغییراتی اساسی ایجاد می کرد. بنابراین می توان گفت کاخ سلطنتی پرنس پالاس موناکو همانند آینه ای در تاریخ این کشور طی 700 سال است.

4 رویال پالاس بروکسل ( The Royal Palace of Brussels ) – بلژیک

کاخ سلطنتی بلژیک یکی از زیباترین ساختمان های دولتی است که در پایتخت این کشور ، بروکسل ، واقع شده است. این کاخ رو به روی ساختمان مجلس و در کنار پارک رویال واقع شده است. اولین بار این ساختمان اواسط قرن یازدهم ساخته شد که در آن زمان بیشتر شبیه به یک قلعه بود تا کاخ سلطنتی ، آنچه امروزه دیده می شود جدیدترین کاخیست که در قرن نوزدهم بازسازی شده است. پس از آن تغییری در چهره این کاخ صورت نگرفته است.

5 رویال پالاس استکهلم ( The Royal Palace of Stockholm ) – سوئد

کاخ سلطنتی استکهلم محل سکونت پادشاه سوئد است ، این کاخ روزانه محلی برای کار پادشاه و ملکه و سایر دپارتمان های مربوط به دبار سلطنتی است. از آنجایی که این کاخ هم محل سکونت خانواده سلطنتی است ، هم محل کار آنها و هم یک بنای تاریخی فرهنگی که در تمام طول سال به روی عموم باز است ، کاخ سلطنتی استکهلم به یک کاخ خاص میان سایر اقامتگاههای سلطنتی اروپا تبدیل شده است. این کاه بیش از 600 اتاق دارد که در هفت طبقه تقسیم شده اند.

6 رویال پالاس اوسلو ( The Royal Palace of Oslo ) – نروژ

کاخ سلطنتی اوسلو در اوایل قرن نوزدهم بعنوان اقامتگاه پادشاه وقت ، پادشاه چارلز سوم ، ساخته شد و تا به امروز بعنوان یک کاخ سلطنتی و محل سکونت خانواده سلطنتی نروژ فعال است. این کاخ 173 اتاق دارد.

7 قلعه وادوز ( Vaduz Castle ) – لیختن اشتاین

قلعه وادوز کاخ و اقامتگاه رسمی پادشاه لیختن اشتاین است. نام این قلعه از شهری که در آن واقع شده است گرفته شده است. وادوز پایتخت کشور لیختن اشتاین است . این قلعه بر فراز یک تپه قرار گرفته است که چشم اندازی خارق العاده از شهر را بهمراه دارد. بین سالهای 1905 و 1920 ، این قلعه دچار تغییرات عمده است شد و در اوایل سالهای 1930 وسعت یافت. امروزه این قلعه برای بازدید عموم باز نیست چرا که هنوز یک اقامتگاه سلطنتی رسمی است.

8 گرند دوکال پالاس لوگزامبورگ ( Grand Ducal Palace Of Luxembourg ) – لوگزامبورگ

کاخ گرند دوکال در شهر لوگزامبورگ در جنوب لوگزامبورگ واقع شده است. این کاخ محل اقامت دوک لوگزامبورگ است و بسیاری از کارهای دولتی نیز در همین ساختمان بزرگ انجام می شود. اتاق های طبقه اول برای مراسم و ملاقات های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

9 قلعه ویندزور (Windsor Castle ) – انگلستان

قلعه ویندزور قدیمیترین و بزرگترین قلعه جهان است که همچنان مورد استفاده ملکه انگلستان قرار می گیرد. تاریخ این قلعه به هزار سال پیش باز می گردد و این قلعه فضایی 5 هکتاری را در بر گرفته است. برخی از اتاق های این قلعه به روی عموم باز است و مردم عادی می توانند عظمت و شکوه این قصر سلطنتی را از نزدیک ببینند.

10 رویال پالاس آمستردام (The Royal Palace of Amsterdam ) – هلند

کاخ سلطنتی آمستردام در شهر آمستردام هلند واقع است. این کاخ در قرن 17 بعنوان سالن اصلی شهر ساخته شد. سپس به یک کاخ سلطنتی برای پادشاه لوییز ناپلئون مورد استفاده قرار گرفت. کاخ سلطنتی آمستردام در سمت غرب میان دم در مرکز شهر آمستردام قرار گرفته است.


http://lastsecond.ir