زیباترین و برترین جنگل های جهان

فرداد پرواز

امروزه جنگلها تنها یک قسمت از سطح زمین را پوشش می دهند. هیچ چیز آرامش بخش تر از منظره جنگل نیست.


جنگل Sagano Bamboo Forest - جنگل بامبو

Sagano Bamboo Forest، Japan - جنگل بامبو با شکوه در منطقه Arashiyama، غرب کیوتو Kyoto ، ژاپن است.

@val3


جنگل Sequoia National Monument

Sequoia National Monument، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا - واقع در جنوب کوههای سیرا نوادا Sierra Nevada از کالیفرنیا. این جنگل به نام درختان غول پیکر Sequoia که دارای 38 گونه مجزا در مرزهای جنگل است، نامگذاری شده است. جنگل ملی سکویا Giant Sequoia 4829 کیلومتر مربع (1865 متر مربع)است.

@val3


جنگل Redwood National parks

پارک ملی ردوود Redwood National parks ، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا - همچنین در کالیفرنیا، پارک های ملی ردوود Redwood ترکیبی از چهار پارک است که با هم 45 درصد از کل جنگل های قدیمی جنگل های س ساحلی (Sequoia sempervirens) که حداقل 158 کیلومتر مربع است را حفظ می کنند. این درختان بلندترین و یکی از عظیم ترین گونه های درخت در زمین هستند.

@val3


جنگل سیاه “Black Forest”

جنگل سیاه “Black Forest”،آلمان - Schwarzwald یا "جنگل سیاه"یک رشته کوه های جنگلی در Baden- Württemberg، جنوب غربی آلمان است.این مرز با دره راین به سمت غرب و جنوب است.نام "جنگل سیاه" توسط رومیان داده شد.

@val3


جنگل Crooked Forest

Crooked Forest، Poland لهستان- یک گیاه از درختان کاج به شکل عجیب و غریب است. این جنگل جوان حدود 1930 کاشته شده و دارای حدود 400 کاج است. به طور کلی اعتقاد بر این است که برای ایجاد درختان به این شیوه، از نوع ابزار یا روش انسان استفاده شده است، اما روش و انگیزه در حال حاضر شناخته نشده است. برخی معتقدند که جنگل به طور عمدی به این شکل ساخته شده است که «قطب نما» یا درختهایی را که عمدتا به منظور استفاده از اشکال عجیب و غریب در ساخت کشتی ساخته شده اند، ساخته است.

@val3


Jiuzhaigou Valley, Sichuan

Jiuzhaigou دره، سیچوان Sichuan ، چین - دره “Valley of Nine Villages” شناخته شده است برای بسیاری از آبشارهای چند سطحی، دریاچه های رنگارنگ و قله های برفی محدود شده است. ارتفاع آن بین 2000 تا 4500 متر (6،600 تا 14،800 فوت) است. این یک سایت میراث جهانی یونسکو از سال 1992 و یکی از ذخایر جهانی World Biosphere Reserve از سال 1997 است.

@val3


جنگل Monteverde Cloud Forest Reserve

Monteverde Cloud Forest Reserve ، کاستاریکا - یک ذخیره جنگلی به نام شهر Monteverde است. این ذخایر شامل بیش از 10،500 هکتار (26000 هکتار) جنگل های بارانی استوایی است و در سال تعداد 70 هزار بازدید کننده بازدید می کنند. این ذخایر شامل 6 منطقه زیست محیطی است که 90 درصد آن جنگل باکره است. این ذخایر دارای تنوع زیستی بسیار زیاد است که شامل بیش از 2500 گونه گیاهی (از جمله بیشتر گونه های ارکیده)، 100 گونه از پستانداران، 400 گونه پرنده، 120 گونه خزنده و دوزیستان و هزاران حشره است.

@val3


جنگل Daintree Rainforest

Daintree Rainforest، Australia - یک جنگل بارانی استوایی در ساحل شمال شرقی Queensland استرالیا است. این احتمالا قدیمی ترین جنگل بارانی استوایی در این سیاره است که به طور مداوم برای 110 میلیون سال گذشته وجود داشته است. این جنگل بارانی دارای طیف گسترده ای از حیوانات از جمله کانگوروهااست.

@val3


جنگل Rainforest آمازون

Rainforest آمازون، آمریکای جنوبی - یک جنگل بارانی و بارانی مرطوب که 5،500،000 کیلومتر مربع (2،100،000 مایل مربع) را پوشش می دهد. این منطقه در 9 کشور قرار دارد.آمازون بیش از نیمی از جنگل های بارانی باقی مانده سیاره را تشکیل می دهد و شامل بزرگ ترین گونه های جنگل های بارانی استوایی در جهان است.

@val3


جنگل National Forest National Olympic

National Forest National Olympic - واشنگتن، آمریکا - در داخل پارک ملی المپیک، جنگل ملی المپیک واقع شده است. این یک جنگل بارانی معتدل و یکی از بزرگترین جنگل های بارانی معتدل در جهان است. این نیز مرطوب ترین مکان در ایالات متحده است.

@val3