زیباترین مناظر پاییزی را کجا ببینیم

زیباترین مناظر پاییزی را کجا ببینیم

فصل پاییز با زیبایی های بی همتایش در راه است. فصلی که هوا به تدریج ملس می شود، وزش نسیم برگ های رنگین را در هوا به رقص در می آورد و رنگ نارنجی کدو تنبل بر تمامی رنگ ها غلبه می کند. در این فصل هر کدام از ما برای لحظاتی هم که شده شاعر می شویم و پاییز را پادشاه فصل ها لقب می دهیم. اگر در زمره ی افرادی قرار دارید که عاشق فصل پاییز هستند، بهتر است به سفر کردن در این فصل نیز فکر کنید. در این مقاله به معرفی بهترین مقصد های سفر های پاییزی با توجه به مناظر زیبای این فصل می پردازیم. این مقصد ها در فصل پاییز به رنگ های طلایی، سرخ و نارنجی در می آیند و زیبایی و شکوهی توصیف ناپذیر دارند.

کیوتو، ژاپن

بهترین زمان برای بازدید: آبان ماه

شاید از منظره ی رؤیایی شکوفه های درختان گیلاس بهاری در ژاپن چیزهایی شنیده باشید، اما جالب است بدانید همانطور که مناظر بهاری در این کشور در صدر زیباترین مناظر دنیا قرار می گیرند، مناظر پاییزی نیز در رقابتی تنگاتنگ ژاپن را در صدر فهرست مقصد های این فصل قرار می دهند. برگ های سرخ درختان افرا، ژاپن و به خصوص شهر کیوتو را در فصل پاییز جادو می کنند.

پیشنهاد غذایی ما در فصل پاییز: دسرهایی که با دانه های بلوط مزارع تهیه شده اند از جمله بستنی بلوط انتخابی عالی برای این فصل است. همچنین دستفروش ها در ژاپن در فصل پاییز دانه های بلوط تف داده می فروشند که امتحان آن را حتماً توصیه می کنیم. پاییز را نه فقط با چشم که با حس چشایی باید تجربه کرد.

2safar

دریاچه اسفانتا آنا، رومانی

بهترین زمان برای بازدید: مهر ماه

پاییز در سرتاسر رومانی فصلی خیال انگیز و باشکوه است اما اوج این فصل را می توان در جوار دریاچه ی اسفانتا آنا مشاهده کرد. جنگل های اطراف تماماً به رنگ های زرد و نارنجی در می آیند و در هوای مهر که هنوز گرم است پاییز جشن خود را آغاز می کند. در این قسمت از کره ی زمین و در فصل پاییز شما حسی باورنکردنی را تجربه خواهید کرد و از خود خواهید پرسید: مگر امکان دارد این همه زیبایی واقعی باشد؟

پیشنهاد غذایی ما در فصل پاییز: فستیوال سالانه ی پنیر و گوشت گوسفند دودی بران که در فصل پاییز برگزار می شود امکان خوبی در اختیار شما می گذارد که از غذاهای پاییزی لذت ببرید.

2safar

پراگ، جمهوری چک

بهترین زمان برای بازدید: شهریور و مهر

عروس اروپا، شهر پراگ در فصل پاییز لباسی طلایی رنگ به تن می کند و منظره ی تمام شهر به قدری دلنشین می شود که از تماشای آن بر فراز تپه ی پترین سیر نخواهید شد. اوایل پاییز از چند نظر بهترین زمان برای سفر به جمهوری چک است. اولاً از زیبایی این شهر در فصل برگریزان بهره مند می شوید و ثانیاً با موج توریست های تابستانی مواجه نخواهید شد و از خلوتی پراگ در این فصل لذت خواهید برد.

پیشنهاد غذایی ما در فصل پاییز: در این فصل جشنواره های غذای متعددی در پراگ برگزار می شود اما هیچ کدام به اندازه ی جشنواره ی محصول ماهی کپور که در چچیا برگزارمی شود جالب توجه نیست. در این جشنواره که اواخر مهر برگزار می شود ماهیگیران ماهی های لذیذ خود را عرصه کرده و بازدید کنندگان همراه با جشن و پایکوبی با غذاهای دریایی پذیرایی می شوند.

2safar

آمستردام، هلند

بهترین زمان برای بازدید: اواخر مهر

با شنیدن نام آمستردام خیابان های سنگفرش و کانال های آب در ذهن انسان نقش می بندد. اما به ذهنیت خود تصویر دیگری نیز بیفزایید. جنگل های برگ ریزان که از سبزی به زرد و قهوه ای و آجری تغییر رنگ می دهند و زیبایی با عظمتی دارند. آمستردامی که در تمام فصول یکی از زیباترین شهرهای دنیا است در فصل پاییز جلوه ای بی نظیر می یابد.

پیشنهاد غذایی ما در فصل پاییز: شکلات داغ و پای سیب بهترین دسر های فصل پاییزی در هلند هستند.

2safar

کیف، اوکراین

بهترین زمان برای بازدید: اواخر مهر تا اواخر آبان

شهر تاریخی کیف با داشتن کلیساهای طلایی رنگ در تمام ایام سال ماهیتی پاییزی دارد چه برسد که در فصل برگریزان، رنگ زرد و سرخ برگ ها نیز به منظره ی شهر اضافه شود. جنگل های اطراف شهر نیز در ماه آبان واقعاً دیدنی هستند.

پیشنهاد غذایی ما در فصل پاییز: سوپ پاییزی که فروشندگان دوره گرد غذا در کیف می فروشند مثل خاطره ای شیرین در ذهنتان نقش خواهد بست.

2safar

سن پطرزبورگ، روسیه

بهترین زمان برای بازدید: مهر و اوایل آبان

هوای سن پطرزبورگ در ماه اکتبر خنک است و این زمان از سال توریست های زیادی به این شهر سفر نمی کنند اما مناظر پاییزی فوق العاده ی شهر شاید سرمای هوا را برایتان جبران کند. پاییز فصل مورد علاقه ی الکساندر پوشکین، شاعر و نویسنده ی روسی، بوده است. واقعاً هم فصل پاییز در سن پطرزبورگ شاعرانه است و در میدان پوشکین این شهر و اقامتگاه سابق تزار می توان ماهیت متفاوت این فصل را کشف کرد. عجله کنید زیرا زیبایی پاییز در این شهر کوتاه است و به سرعت زمستانی سرد از راه می رسد.

پیشنهاد غذایی ما در فصل پاییز: غذاهایی که با محصولات تازه ی مزارع تهیه می شوند در منوی رستوران های متعددی به چشم می خورند. این غذاها با سبزیجات مخصوص فصل پاییز تهیه شده و روح این فصل دلربا را در خود دارند.

2safar

پکن، چین

بهترین زمان برای بازدید: نیمه ی دوم مهر ماه

تپه های عطر آگین شهر پکن از دیدنی های این شهر در تمام ایام سال هستند اما منظره ی برگریزان این تپه ها در فصل پاییز فریبنده است. چنان چه در این وقت از سال به پکن سفر کرده و بر روی دیوار چین قدم بردارید، منظره ی 280 هزار درخت سرخ رنگ هرگز از خاطرتان نخواهد رفت.

پیشنهاد غذایی ما در فصل پاییز: در زمان برداشت محصول در فصل پاییز یکی از معروف ترین غذاها کیک ماه است که با دانه های لوتوس، زرده ی تخم مرغ و بستنی تهیه می شود.

2safar