زیباترین غروب های آفتاب دنیا

فرداد پرواز

زیباترین غروب های آفتاب دنیا

دنیا سرشار از شگفتی و زیبایی است و حتی ساده ترین وقایعی که هر روز اتفاق می افتد مانند غروب و طلوع آفتاب می توانند منظره ای بی بدیل و شگفت انگیز به وجود آورد. در این مقاله زیباترین و خیال انگیز ترین غروب های آفتاب دنیا را به شما معرفی می کنیم. با 2Safarهمراه باشید.

@val3


انگکور وات، کامبوج

خرابه های باستانی کِمر در کامبوج در هنگام غروب آفتاب شلوغ می شود و مردم زیادی برای منظره ی غروب به این محل می روند و گویا معبد هرمی شکل فیمی نِیکز به رنگ ها و سایه های غروب آفتاب در می آید و بخشی از آسمان قرمز رنگ می شود. انگکور وات بزرگ ترین بنای مذهبی جهان است و حال و هوای مقدس آن با جادوی غروب آفتاب ترکیب می گردد و یکی از بهترین مناظر غروب آفتاب را به وجود می آورد. در وسط خرابه های باستانی بنشینید و خود را بخشی از معجزه ی زمین و آسمان ببینید نه یک تماشگر بیرونی.

@val3


رودخانه ی زامبِزی، زامبیا

در این رودخانه می توانید سوار قایق های سریعی شوید که مخصوص تماشای غروب آفتاب هستند. در هنگام غروب رودخانه ی زامبِزی به رنگ طلای مذاب در می آید، آسمان ب رنگ سرخ آتشین می شود و بر روی رودخانه ی مواج ده ها رنگین کمان کوچک به وجود می آید. در کنار رودخانه، فیل های وحشی، کرگدن ها و کروکودیل ها نیز از غروب آفتاب لذت می برند.

@val3


باغ اسکله ی تامپار، بندر ویکتوریا، هنگ کنگ

این شهر در هنگام غروب آفتاب مسحور کننده است. آب اسکله که به رنگ نئون است شروع به درخششی فوق العاده می کند و انگار زنده می شود و جان می گیرد. می توانید منظره ی غروب را از اسکله به طور رایگان تماشا کنید یا سوار کشتی تفریحی شوید و در دل غروب روی آب باشید و لذت ببرید.

@val3


قلعه ی چاپورا ، گوآ، هند

این قلعه که به قرن شانزده تعلق دارد، بر فراز تپه های سرخ رنگ قرار گرفته است و چشم انداز آن حدود ده کیلومتر از ساحل طلایی رنگ را در بر می گیرد. خورشید مانند یک گیلاس بزرگ سرخ رنگ در خط افق فرو می رود و به تدریج ناپدید می شود. تماشای این منظره از آن نقطه به قدری خیال انگیز است که به راستی تصور می کنید در دنیای دیگری هستید.

@val3


معبد اولو واتو، بالی، اندونزی

بالی نقاط فراوانی برای تماشای غروبی زیبا دارد اما در میان این نقاط، معبد اولو واتو چیز دیگری است آمفی تئاتر معبد که بر فراز صخره ها قرار گرفته است چشم انداز دل انگیزی از غروب را ارائه می دهد. هر روز بین ساعات 6 تا 7 عصر که هنگام غرب آفتاب است، مراسم رقص سنتی آتش در این معبد برگزار می شود که در نوع خود بسیار دیدنی است.

@val3


توکیو، ژاپن

حتی اگر کوه فیجی در ژاپن نبود، باز هم تماشای پایین رفتن خورشید در این ابر شهر دنیا دیدنی می بود اما کوه فیجی با ارتفاع بیش از سه هزار متر غروب را تبدیل به تصویری از یک رؤیا می سازد و ماهیتی روحانی و غیر زمینی به این رویداد طبیعی می دهد. بهترین مکان برای تماشای غروب در ارتفاعات است. مثلاً رصدخانه ی اسکای سیرکِس یا سیرک آسمان در ارتفاع بیش از دویست متری زمین یکی از بهترین نقاط برای تماشای غروب توکیو به شمار می رود.

@val3