با بهشت های دریایی فرانسه آشنا شوید

فرداد پرواز

1 مرداد 1396


فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که به دلیل فرهنگ غنی و جاذبه های فراوانی که دارد، توانسته گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند. این کشور دارای سواحلی زیبا و خارق العاده در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس می باشد.

پلاژ دو منآم

پلاژ دو منآم (de Ménéham)، یکی از زیباترین سواحل فرانسه است. در این ساحل از پشت کلبه ی ماهیگیران، می توانید ماسه های سفید و تل های روان این پلاژ را مشاهده کنید. این مناظر خاص باعث شده تا دومنآم، نمایی تاریخی پیدا کند و این نمای زیبا، جذابیت آن را بیشتر از گذشته کرده است.

ساحل کوت سووژ

یکی از محبوب ترین سواحل فرانسه، ساحل کوت سووژ (Côte Sauvage) می باشد که در شبه جزیره ی کیبرون (Quiberon) قرار گرفته است. ساحل این منطقه، دارای ماسه هایی طلایی رنگ است که توسط دیواره های سنگی قائمی احاطه شده است. تولید ساردین در این ساحل، بسیار مشهور بوده و می توانید لذیذترین و تازه ترین غذاهای دریایی را در این مکان نوش جان کنید.

ساحل لیل دو قیو

‏‏‏تنها از طریق آب های منطقه می توانید به ساحل لیل دوقیو (L’Ile de Rio) دسترسی داشته باشید. در این ساحل می توانید تفریحاتی مانند غواصی، شیرجه و شنا را تجربه کنید. ساحل لیل دوقیو یک منطقه ی بکر و دست نخورده است و برای علاقه مندان به ماجراجویی بسیار مناسب می باشد.

ساحل اُندای

اُندای (Hendaye) ساحلی زیبا با ماسه های نرم می باشد که در ساحل باسک (Côte des Basques) قرار گرفته است. برای تفریح می توانید به همراه خانواه خود به این ساحل بروید و از زیبایی آن لذت ببرید. اُندای همچنین برای علاقه مندان به شنا و موج سواری نیز بسیار مناسب می باشد.

لا کونچا

لا کونچا (La Concha) یکی از زیباترین سواحل فرانسه می باشد و در ساحل باسک واقع شده است. اطراف این ساحل زیبا را کافه ها و بار ها در برگرفته اند. لاکونچا در شهر سن سباستین واقع شده و از طریق جزیره ی سانتاکلارا نیز قابل دسترسی می باشد.

پلاژ پالومباجا

پلاژ پالومباجا (Palombaggia) یکی از معروف ترین سواحل کورسیکا (Corsica) می باشد. ماسه های طلایی رنگ این ساحل به همراه آب های لاجوردی آن، زیبایی خارق العاده ای به این ساحل بخشیده اند. می توانید در فصل های گرم سال، به این پلاژ آمده و از تماشای کوه ها و درختان کاجی که آن را احاطه کرده اند، لذت ببرید.

ساحل کورس دو سود

ساحل کورس دو سود (Corse Du Sud)، زادگاه ناپلئون بوده و در شهرستان آژاکسیو (Ajaccio) واقع شده است. این ساحل به دلیل داشتن معماری تاریخی و زیبایی بی نظیرش، توانسته گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کند. در این ساحل می توانید آب های عمیق آبی رنگ را در کنار ماسه های نرم مشاهده کرده و از سفر خود لذت ببرید.

ساحل نیس

نیس (Nice)، یکی از شهرهای ساحلی فرانسه است که به دلیل سواحل فوق العاده ای که دارد، توانسته گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند. در این شهر ساحلی زیبا، می توانید تعطیلاتی شگفت انگیز و فراموش نشدنی را تجربه کنید. این مکان علاوه بر طبیعت زیبا و جذاب، دارای رستوران ها و هتل های بی نظیری می باشد و امکان خرید کردن نیز برای شما وجود خواهد داشت.

ساحل بولیو سوق مق

از دیگر سواحل زیبای فرانسه، می توان بولیو سوق مق (Beauleiu-sur-Mer) را نام برد. این ساحل برای استراحت و گذراندن تعطیلات، فوق العاده می باشد. وجود یک ترامپولین در این محل باعث شده تا شناگران، اوقات خاص و متفاوتی را در اینجا تجربه کنند. این ساحل نیز با کافه ها و بارها احاطه شده و مکانی شگفت انگیز برای استراحت کردن و لذت بردن از تفریحات تابستانی است.


http://hamgardi.com