زیبا ترین باغ ها درجهان

فرداد پرواز

اولین باغ های جهان برای کاشت مزایای دارویی و جشن خدایان کاشته شدند. با گذشت زمان، هدف باغها به طرز چشمگیری گسترش یافته است.


1. Kenrokuen, Kanazawa ، ژاپن

باغبانان ژاپنی در طراحی آثار خود به دنبال ایجاد منظر ایدهآل در یک فضای خاص هستند. Kenrokuen در Kanazawa یکی از بهترین نمونه هایی از باغ های ژاپنی است که در طول 200 سال از اواسط قرن هجدهم ساخته شده است. در واقع، این یکی از سه باغ بزرگ ژاپن ، همراه با Korakuen در اوکایاما و Kairakuen در میتو است.

فرداد تور


2.Keukenhof, Lisse ، هلند

Keukenhof یکی از بزرگترین باغ های گل جهان است که حدود 80 هکتار را پوشش می دهد.حدود 7 میلیون نفر در هر سال برای شکوفایی درخشان بهار می روند.شما مقدار زیادی از لاله ها را می بینید که کشور برای آن شناخته شده است.

فرداد تور


3. باغ گیاه شناسی Nong Nooch Tropical Botanical Garden ، پاتایا، تایلند

در سال 1954، Pisit و Nongnooch Tansacha 600 هکتار زمین را خریداری نمودند که در آن آنها قصد داشتند یک گیاه میوه ای تولید کنند. اما تصمیم گرفتند زمینه حفاظت را اختصاص دهند و در سال 1980 باغ گرمسیری خود را برای عموم مردم باز کردند.

فرداد تور


4. باغ ورسای، Gardens of Versailles, Versailles ،فرانسه

لیستی از باغ های تاپ وزیبا بدون اشاره به باغ های Château ورسای کامل نخواهد بود. پوشش تقریبا 2000 هکتار، چشم انداز کنونی توسط باغبان آندره لو نتر André Le Nôtre طراحی شده است، که توسط لوئیس XIV در سال 1661 سفارش داده شده است. بیش از 6 میلیون بازدید کننده سالانه از باغ ها دیدن میکنند.

فرداد تور


5. Kew Royal Botanic Gardens, Kew ، انگلستان

Kew یکی از موسسات تحقیقاتی بین المللی شناخته شده است که از صدها دانشمند و محقق استفاده می کند. باغ ها بیشتر از 40،000 گونه گیاهان و همچنین ده ها ساختمان تاریخی را شامل می شوند.

فرداد تور


6. باغ گیاه شناسی بروکلین Brooklyn Botanic Gardens ، نیویورک

اغلب شما یک باغ 52 هکتاری در قلب یک کلان شهر بزرگ پیدا نمی کنید. اما به لطف باغ گیاه شناسی بروکلین این دقیقا همان چیزی است که شما در نیویورک پیدا می کنید. این باغ برای 200 درخت گیلاس شناخته شده است .

فرداد تور


7. جاردین ماجورول Jardin Majorelle, ، مراکش

نقاش فرانسوی Jacques Marjorelle چهار دهه را صرف ساخت باغ معشوق خود در اطراف ویلا خود در مراکش کرد. باغ های یو سنت لوران Yves Saint Laurent و پیر برگ Pierre Bergé در سال 1980 به رنگ آبی روشن در ساختمان ها، دروازه ها، گلدان ها و ... اشاره کرد.

فرداد تور


8. باغ گیاه شناسی Kirstenbosch National Botanical Garden ،Cape Town آفریقای جنوبی

Kirstenbosch بزرگ در سال 1913 تاسیس شد و در دامنه های کوه Table Mountain قرار دارد و به حفظ فلورا آفریقای جنوبی اختصاص دارد. در حالی که باغ حدود 90 هکتار را تشکیل می دهد، این بخشی از ذخایر طبیعی 1300 هکتار است.

فرداد تور


9. باغ Villa d’Este, Tivoli ،ایتالیا

این ویلای قرن شانزدهم، که ساختمان اصلی آن نیز شگفت انگیز است، یک باغ باور نکردنی است که دارای 51 چشمه است. این یک شاهکار بسیار جذاب است. چشم انداز تراس الهام بخش بسیاری از باغ های اروپایی بود.

فرداد تور


10. کاخ تابستانی، Summer Palace پکن، چین

کاشی تابستانه ترکیبی از غرفه های تاریخی، معابد، پل ها و یک منظره زیبا و پر از تپه است که توسط "یونسکو" شاهکار طرح باغبانی چشم انداز چینی به شمار می رود و در سال 1998 آن را میراث جهانی می نامید.

فرداد تور