رکوردشکنی مجدد گردشگری قبرس

فرداد پرواز

04 آذر 1396


جزیره توریست پذیر قبرس مسلما امسال را هم به عنوان سالی رکوردشکن در عرصه گردشگری به ثبت خواهد رساند چراکه از همین حالا توانسته آمارهای سال قبل خود را افزایش دهد.

سازمان گردشگری قبرس، اعلام کرده که این جزیره قرار است یک سال رکوردشکن دیگر را برای خود به ثبت برساند، مخصوصا با توجه به این که ارقام مربوط به ماه های ژانویه تا اکتبر سال ۲۰۱۷ نشان از افزایش های چشمگیری نسبت به گرشگران ورودی سال ۲۰۱۶ دارند.

بین ماه های ژانویه تا اکتبر سال جاری میلادی، چیزی نزدیک به ۳.۵ میلیون نفر گردشگر جهانی وارد قبرس شدند.

این رقم نه تنها از رقم مشابه همین بازه در سال گذشته یعنی ۲.۹۷۴ میلیون نفر گردشگر خارجی فراتر می رود و نشان گر افزایشی ۱۴.۶ درصدی است، بلکه از رقم گردشگران خارجی وارد شده به قبرس در کل سال گذشته هم بیشتر است. از ماه ژانویه تا دسامبر سال ۲۰۱۶، چیزی حدود ۳.۱۸۶ میلیون نفر وارد قبرس شده بودند واین به این معنی است که تعداد گردشگران خارجی ورودی به این کشور جزیره ای تا همین جای سال ۶.۹ درصد نسبت به کل سال گذشته افزایش داشته است.

همین مسئله در مورد گردشگران بریتانیایی، که بالاترین گردشگران خارجی ورودی به این کشور را تشکیل می دهند هم صدق می کند. تعداد ۱.۱۷۴ میلیون گردشگر بریتانیایی که بین ماه های ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۷ وارد این کشور شد نه تنها نسبت به بازه مشابه سال قبل ۷.۹ درصد رشد داشت، بلکه ۶.۴ درصد هم نسبت به تعداد کل بازدیدکنندگان بریتانیایی، در تمام طول سال ۲۰۱۶ یعنی ۱.۱۵۷ میلیون نفر بیشتر بود.


http://tnews.ir