تندیس نخستین میدان راهنمایان گردشگری جهان رونمایی شد

فرداد پرواز

03 اسفند 1395


همزمان با دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری از تندیس نخستین میدان #راهنمایان #گردشگری در جهان در شهر #ماکلوان #ماسوله رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دیروز اول اسفند ماه و در حاشیه دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران از تندیس نخستین میدان با عنوان میدان راهنمایان گردشگری رونمایی شد، در این مراسم فرماندار و شهردار این شهر، رئیس اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری و همچنین 700 نفر از تورلیدرها حضور داشتند.

محمدعلی صادقی شهردار ماکلوان در این مراسم بیان کرد: ما قرار است تندیس زیباتر و شایسته تری را برای این میدان در نظر بگیریم. تندیسی که در خور راهنمایان گردشگری باشد. این میدان در بخش اصلی شهر ماکلوان قرار دارد و مسافرانی که می خواهند به سمت ماسال، بندرانزلی و ماسوله بروند از این میدان عبور می کنند.

شهردار شهر ماکلوان همچنین از راه اندازی 250 واحد اقامتی در این شهر خبر داد و افزود: شهر ماکلوان از چهار سال پیش تاکنون شکل گرفته و از آن زمان تا امروز 250 واحد اقامتی تحت عنوان «مسافر-خط کاشانه» در این شهر شکل گرفته است. هدف ما جذب گردشگر و درآمدزایی، از طریق صنعت توریسم است. ضمن اینکه عمده درآمد مردم در این منطقه نیز از طریق ارائه خدمات به گردشگران است.

صادقی در ادامه بیان کرد: ماسوله به عنوان یک شهر زنده و پویا قابلیت جذب گردشگران بسیاری را دارد، بیشتر مسافرانی که به ماسوله می روند از ماکلوان می گذرند پس ما نمی توانیم این ظرفیت را نادیده بگیریم. به همین خاطر توجه به محیط زیست و میراث فرهنگی این منطقه که در قالب آداب و رسوم تجلی پیدا می کند از وظایف عمده ما به شمار می آید.

شهردار ماکلوان از افتتاح پیاده راه و بازارچه سنتی خبر داد و گفت: قرار است در سال 96 یک بازارچه سنتی در شهر ماکلوان راه اندازی شود و همچنین پیاده راهی داشته باشیم تا گردشگران بیشتری را به شهر خود دعوت کنیم.

روزبه خلیق معینی دبیر دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری هم به نمادهای به کار رفته در تندیسی که در میدان اصلی شهر ماکلوان نصب شده و نام راهنمایان گردشگری را به خود اختصاص داده، اشاره و بیان کرد: طرح اصلی این تندیس «لوتوس» یا همان گل نیلوفر است.

دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری از اول تا سوم اسفند ماه در استان گیلان برگزار می شود.


http://www.donyayesafar.com