دفاتر خدمات مسافرتی می‌توانند در رونق گردشگری آذربایجان‌شرقی موثر باشند

فرداد پرواز

24بهمن1395


رئیس اتحادیه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، گردشگری و زیارتی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه دفاتر خدمات مسافرتی استان با تجربه چندین ساله خود می‌توانند نقش پر رنگی در توسعه گردشگری استان داشته‌باشند، گفت: حمایت از دفاتر خدمات مسافرتی و ایجاد تعامل با افراد فعال در این حوزه، رونق گردشگری استان را در پی دارد.

ستار تبریزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، وی با بیان اینکه حضور گردشگر و مسافر باعث می‌شود تا عیب و ایراد شهر در حوزه گردشگری مشخص شود و دفاتر خدمات مسافرتی می‌توانند در این راستا کمک حال مسئولان باشند، تاکید کرد: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 فرصت ارزشمندی است تا تبریز در سطح جهانی معرفی شود و با بررسی و شناسایی نقاط قوت و ضعف خود در میزبانی از مسافران و گردشگران بتواند به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری در منطقه تبدیل شود و دفاتر خدمات مسافرتی در تقویت و ایجاد انگیزه سفر به تبریز می‌توانند نقش آفرینی کنند.

وی بر اهمیت اقتصاد غیر نفتی تاکید کرد و گفت: باید در کنار توجه به تولید و صنعت، از بخش‌های خدماتی و گردشگری نیز حمایت و به جذب سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری نگاه ویژه شود.

وی با بیان اینکه بیش از 200 آژانس مسافرتی در سطح شهر وجود دارد گفت: باید مجوزها به صورت کنترل شده صادر شود و پس از صدور نیز پیگیری و بازرسی ضروری است.

تبریزی با اشاره به اینکه صنف دفاتر مسافرتی در حال ضرر دهی است گفت: دفاتر مسافرتی امروزه با رکود مواجه هستند. کارمندان اکثر آژانس‌ها بیکار شده‌اند و تمایلی به کار در این بخش ندارند.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری تورهای ورودی به استان که باعث جذب گردشگر می‌شود یاد آورشد: به دلیل کمبود زیرساخت‌های مناسب گردشگری در استان، برگزاری تورهای ورودی با مشکلاتی رو به روست ولی با این حال تاتش خود برای جذب گردشگر می‌کنیم. از طرفی این روزها دفاتر خدمات مسافرتی در پی برگزاری تورهای خروجی هستند و بسته‌های سفر را برای خارج از استان و کشور تنظیم می‌کنند؛ در حالیکه این امر گردشگری استان و کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

وی هم‌چنین برقراری پروازهای مستقیم از اکثر نقاط جهان به ویژه کشورهای اروپایی به تبریز را در توسعه گردشگری ضروری دانست.


http://tnews.ir