روسیه در یک نگاه

فرداد پرواز

روسیه Russia، بزرگترین کشور جهان، دارای جاذبه های تاریخی، بناهای باشکوه و طبیعت زیباست.


روسیه Russia، بزرگترین کشور جهان

روسیه Russia، بزرگترین کشور جهان، هم مرز با کشورهای اروپایی و آسیایی و اقیانوس آرام و قطب شمال است. روسیه چشم اندازی از توندرا و جنگل ها تا سواحل زیر استوایی است. به خاطر داشتن تئاتر تاریخی بولشوی مسکو Moscow's Bolshoi و شرکت های باله مارینسکی Mariinsky ballet، که از معروفترین مراکز آموزش باله کلاسیک جهان درسنت پترزبورگ می باشد، مشهور است. سنت پترزبورگ که توسط پیتر بزرگ رهبر روسیه تاسیس شده است، دارای کاخ زمستانی Winter Palace است که در حال حاضر بخشی از مجموعه هنری موزه دولتی هرمیتاژ یا آرمیتاژ است.

در پایتخت روسیه، شهر مسکو، کاخ کرملین Kremlin، یک قلعه تاریخی که خانه ی ریاست جمهوری است و میدان سرخ Red Square، که نماد آن گنبد های پیازی رنگارنگ کلیسای جامع سنت باسیل St. Basil’s Cathedral قرار دارد. کشتی های کروز رودخانه ولگا Volga River cruises، که بزرگترین رودخانه اروپا می باشد، از حلقه طلایی Golden Ring، حلقه ای از شهرهای شمال شرقی مسکو، گروهی از شهرهای حفاظت شده که تاریخشان به قرون وسطی بر می گردد، از جمله سوزدال Suzdal، عبور می کنند. راه آهن سراسری سیبری Trans-Siberian Railway، یک شبکه راه آهن که مسکو را به شرق دور کشور روسیه متصل می کند، در دریاچه بایکال سیبری، عمیق ترین دریاچه زمین، متوقف می شود. شهرهای ساحلی و ریزورت دریای سیاه مانند سوچی Sochi به خاطر سواحلشان معروف هستند. اسکی و کوهنوردی در نزدیکی محدوده قفقاز، به خاطرکوه البروس Mt. Elbrus بلندترین کوه اروپا، شناخته شده هستند.

@val3


زمان مناسب جهت سفر به روسیه

تابستان ها (در ماه های ژوئن تا آگوست) عمدتا معتدل است، از جمله در دریاچه بایکال. ماه های جولای تا آگوست فصل سفرهای ساحلی در شهر های ساحلی دریای سیاه از جمله سوچی است. زمستان ها (در ماه های دسامبر تا مارس) عمدتا سرد و برفی است، به همراه اسکی در قفقاز در ماه های ژانویه تا مارس که بسیار لذت بخش است.

@val3


رویدادهای مهم و تعطیلات جهت بازدید از روسیه

در شهر سن پترزبورگ، شبهای سفید White Nights (در ماه های ژوئن تا ژوئیه) که جشنواره هنر و موسیقی اواسط تابستان است، بسیار شلوغ است.

جشنواره زمستانی مسکو (در ماه های دسامبر تا ژانویه) شامل اسکیت بازی در فضای باز گورکی پارک Gorky Park است.

جشنواره های مسیحی شامل کریسمس (7 ژانویه) و عید پاک (تاریخ آن متفاوت است، آوریل / می) می باشد.

روز پیروزی (مسکو، 9 می)، رژه نظامی در میدان سرخ انجام می شود.

@val3