رشد هفت برابری ورود گردشگران خارجی درکهگیلویه وبویراحمد

فرداد پرواز

28 مرداد 1396


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شمار گردشگران خارجی این استان در دولت یازدهم حدود 7برابر افزایش یافته است.محمود باقری گفت:که شمار گردشگران داخلی در این مدت و ظرف سه سال گذشته تاکنون نیز حدود 15 درصد رشد داشته است.

وی تعداد گردشگران خارجی اسکان یافته در مناظر و مناطق بکر و گردشگری استان در سال 95 را حدود 2 هزار و 150 نفر دانست و افزود: شمار گردشگران داخلی نیز در این مدت 2میلیون و 900 هزار نفر بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد که ظرف چهار ماه گذشته نیز شمار گردشگران خارجی در استان با رشدی بیش از 55 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 95 افزون بر یکهزار و 50 نفر بوده است.

باقری با بیان اینکه امکانات و زیرساخت ها جوابگوی نیاز گردشگران نیست، تصریح کرد: هم اینک هشت هتل 2 ستاره، 2 هتل چهارستاره و یک مجتمع جهانگردی در استان وجود دارد.

وی به طرح در حال اجرای هتل چهارستاره و پارک آبی یاسوج اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح 100 تخت به تعداد تخت های رسمی گردشگر پذیر و هتل های چهارستاره ای در سطح استان اضافه خواهد شد.

باقری میزان پیشرفت فیزیکی این طرح را افزون بر 45 درصد ذکر کرد و گفت: حدود 110 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای شتاب بخشی آن تخصیص یافته است.

باقری افزود: حدود 26 طرح در بخش‌های مختلف برای این میزان اعتبار تعریف شده که 50 میلیارد ریال آن برای ساخت چهار پارک اسکان اختصاص یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت که 42 طرح در حوزه گردشگری با سرمایه گذاری افزون بر یکهزار میلیارد ریال در این استان توسط بخش خصوصی در حال اجراست.

وی اظهار داشت: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها،بین 10 تا 90 درصد است.


http://www.irna.ir