رشد ٣٠ درصدی اقامت گردشگران تابستانی در گیلان

فرداد پرواز

15 مهر 1396


به گزارش نخست نیوز، علیزاده افزود: از ابتدای تیرماه تا پایان شهریورماه امسال، ٢٩ میلیون و ٧۶٠ هزار و ٩٧۶ نفر شب اقامت در استان به ثبت رسیده است.

وی اظهار کرد، تردد خودرو در مدت زمان یادشده، پنج میلیون و ٢۵٩ هزار و ٧۴٨ مورد به ثبت رسیده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته، حدود ٢٣درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به روند مطلوب فعالیت های این اداره کل طی شش ماه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: پروژه های مرمتی، گردشگری و سرمایه گذاری بسیاری در استان در مرحله اجرا قرار دارد که تکمیل آن موجب تحول نظام اقتصادی و همچنین توسعه گردشگری گیلان می شود.

وی کیفی سازی خدمات را مستلزم بهره گیری از تجارب کارکنان متخصص و متعهد دانست و اعمال صحیح راهبردهای استراتژیک، در استان را درآمدزا ذکر کرد.

علیزاده، با بیان اینکه زنجیره ارزش ها باید ملاک عمل قرار گیرد و عناصر طبیعی و تاریخی بعنوان ارکان صنعت گردشگری شناخته شود، افزود: کیفی سازی خدمات مستلزم بهره گیری از تجارب کیفی نیروی انسانی کارآزموده و دانش آموخته است.

یک هزار و ٨٢١ تاسیسات گردشگری در گیلان فعال هستند و در زمان حاضر در بخش گردشگری استان شش هزار و ٣٢ نفر شاغل هستند که از این تعداد، چهار هزار و ٩٢۶ نفر مرد و یک هزار و ١٠۶ نفر را بانوان تشکیل می دهند.


tnews.ir