رشد ۲۰ درصدی خارج گردیِ ایرانی هایِ ثروتمند

فرداد پرواز

22 اردیبهشت 1396


محمد مهدی حاتمی: بنا به آمارهایی که همین دیروز اعلام شد، درسال ۱۳۹۵ حدود ۹ میلیون نفر از شهروندان ایرانی به خارج از کشور سفر کردند. عبدالرضا مهاجری نژاد، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه معاونت گردشگری، این آمار را به ایسنا اعلام کرد و در ادامه با اشاره به آمار مسافرانی که در پنج ماه نخست امسال به خارج از کشور سفر کرده اند، گفت:«۳ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۶۹۲ نفر در پنج ماه نخست امسال از ایران خارج شده اند که این تعداد در مدت زمان مشابه سال گذشته، ۲ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۲۰۳ نفر بوده است. به این ترتیب، ایرانی ها در پنج ماهه نخست امسال، حدود ۲۰٫۹ درصد بیشتر از سال گذشته سفر خارجی داشته اند.»

به گزارش تجارت نیوز ، پرطرفدارترین مقاصد سفر ایرانی ها ،در این سال هم به ترتیب شامل ترکیه، عراق، امارات، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، آلمان و عربستان سعودی بوده است. در ادامه پیرامون این عدد و این خبر کندوکار خواهیم کرد.

افزایش حدود ۲۰ درصدی، سفرهای خارجی (بنا به آماری که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرده است) می تواند نشانه ای از بهتر شدن وضعیت مالی دهک های درآمدی بالا در کشور باشد، اما نه به این معنا که اوضاع اقتصادی همه بهتر شده است.


tnews.ir