رشد 142 درصدی گردشگران ایرانی گرجستان

فرداد پرواز

22 شهریور 1396


غیرواقعی بودن نرخ ارز موجب آن می شود که گردشگران به این باور برسند که هزینه های سفر به کشورهای خارجی نظیر ترکیه و گرجستان، از برخی سفرهای داخلی همچون کیش و قشم ،پایین تر است و همین باعث می شود آنها مقاصد خارجی را بعضا به دلیل خدمات و زیرساخت های بهتر به مقاصد داخلی ترجیح دهند.

دنیای اقتصاد نوشت: آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان گردشگری گرجستان حاکی از آن است که میزان ورود گردشگران ایرانی به این کشور در ماه اوت (فاصله بین 10 مرداد تا 10 شهریورماه) سال جاری به بیش از 55 هزار نفر رسیده است. این میزان نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش بیش از 25 هزار نفری و رشد قابل توجه 1/ 85 درصدی را نشان می دهد. اکنون ایران با فرستادن این میزان گردشگر به گرجستان در رده پنجم مبادی برتر، گرجستان در ماه اوت پس از کشورهای ارمنستان، روسیه، جمهوری آذربایجان و ترکیه قرار دارد.

بررسی آمار 8 ماهه، سفر ایرانیان به این کشور نیز حاکی از این است که در این مدت نسبت به مدت مشابه سال پیش، شمار سفرهای هموطنان ما به گرجستان افزایش 142 درصدی را تجربه کرده و از حدود 91 هزار نفر به حدود 221 هزار نفر رسیده است. بر اساس همین آمار، ایران از نظر شمار سفرهای گردشگری انجام شده به این کشور در 8 ماه نخست سال میلادی جاری نیز در رده پنجم مبادی برتر ،گرجستان قرار داشته است. ایران در ماه اوت سال جاری نیز 1/ 5 درصد از بازار گردشگران ورودی گرجستان را تشکیل داده است.


http://tnews.ir