رشد 56 درصدی ورود گردشگران به منطقه آزاد انزلی

فرداد پرواز

16 مهر 1396


گیلان آنلاین-ایرنا مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی از افزایش 56 درصدی گردشگران ورودی به محدوده تجاری و گردشگری این منطقه در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

امین افقی صبح یکشنیه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت:در نیمه نخست امسال منطقه آزاد انزلی شاهد ورود بیش از سه میلیون و 356 هزار گردشگر از سراسر کشور بود در حالیکه در مدت مشابه آن در سال گذشته دو میلیون و 147 هزار 703 نفر گردشگر ،به منطقه آزادانزلی وارد شدند.

وی افزود: در زمینه گردشگران خارجی نیز منطقه آزاد انزلی با رشد 11 درصدی ورود این گردشگران مواجه بود و در شش ماه نخست سال امسال یک هزار و 44 گردشگر خارجی وارد این منطقه شدند در حالی که آمارهای مدت مشابه سال گذشته عدد 939 نفر را نشان می دهد.

افقی یادآور شد: ایجاد زیرساخت های گردشگری مانند مرکز تفریحات دریایی، بهره برداری از مجموعه ورزشهای ساحلی قایقران، راه اندازی خانه های روستایی بومی گیلان، ساماندهی و تجهیز طرح ساحلی منطقه با امکانات متنوع در کنار ایجاد مبلمان شهری، نورپردازی و پروژه های زیباسازی و جاذبه های جدید در پارک ساحلی از جمله مهمترین اقدامات و برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه زیرساخت های گردشگری و جذب گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

وی از دیگر اقدامات برای رونق گردشگری در منطقه به پروژه احداث اسکله کشتی های تفریحی(مارینا) مجتمع بندری کاسپین اشاره کرد که به عنوان حلقه مرکزی ایجاد مسیرهای گردشگری دریایی در خزر هدف گذاری و در این زمینه تفاهم نامه هایی با نهادهای دیگر کشور و استان منعقد شده است.

افقی افزود: ساخت آکواریوم و باغ خزندگان، با سرمایه گذاری خارجی از دیگر پروژه های مهم گردشگری در حال احداث در منطقه آزاد انزلی است که در راستای تکمیل حلقه های زیرساختی خدمات و تسهیلات گردشگری منطقه آزاد انزلی در دستور کار قرار دارد.


tnews.ir