رشد 500 درصدی ورود گردشگران خارجی به استان اصفهان در دولت یازدهم

فرداد پرواز

26 اردیبهشت 1396


به گزارش ایرنا، محسن یارمحمدیان روز سه شنبه در حاشیه بازدید از جاذبه های گردشگری آران و بیدگل در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال 91 حدود 65 هزار گردشگر خارجی، از استان اصفهان بازدید کردند که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این آمار به 325 هزار گردشگر خارجی در سال 95 افزایش یافت.

وی با بیان این که بیشتر بازدید گردشگران خارجی از شهر اصفهان و کاشان بوده است افزود: تنها در فروردین امسال 85 هزار گردشگر خارجی از استان اصفهان بازدید کردند که 30 درصد بیشتر از یک سال آخر دولت قبل است.

یارمحمدیان بیان کرد: گردشگران خارجی از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا رتبه‌های اولیه ورود گردشگران خارجی به استان اصفهان را در یک ماه اخیر به‌ خود اختصاص داده‌ اند.

وی بیان کرد: حمایت های دولت یازدهم از گردشگری، تقویت روابط بین المللی و به ثمر نشستن برجام از علت های اصلی افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور به خصوص استان اصفهان است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در دولت یازدهم توسعه زیرساخت های صنعت گردشگری در استان اصفهان مورد توجه جدی قرار گرفت و 283 طرح گردشگری در این استان درحال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: استان اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی که یک هزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران خارجی است.

وی هم چنین گفت: استان اصفهان دارای 90 هتل و 65 مهمانپذیر است که از این تعداد 57 هتل و 30 مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.

شهرستان آران وبیدگل با 125 اثر تاریخی ثبت شده ملی پس از شهرهای اصفهان و کاشان، رتبه سوم استان اصفهان به خود اختصاص داده است.

مرکز شهرستان آران و بیدگل ،در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.


http://tnews.ir