رشد 35 درصدی بازدید گردشگران خارجی از جاذبه های تاریخی چهارمحال و بختیاری

فرداد پرواز

20 دی 1395


حیدر صادقی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 5 هزار گردشگر خارجی طی 9 ماه امسال از جاذبه های تاریخی و طبیعی این استان دیدن کردند.

وی با بیان اینکه 60 درصد گردشگران خارجی از کشورهای اروپایی و آمریکا به استان سفر کرده اند، تصریح کرد: این گردشگران با هدف تماشای جاذبه های بوم گردی استان به ویژه کوچ عشایر به استان سفر کرده اند.

صادقی ادامه داد: 40 درصد گردشگران خارجی، نیز از کشورهای چین، کره جنوبی، ژاپن، ترکیه و روسیه بوده اند که با اهداف اقتصادی و تجاری به استان سفر کرده اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری افزود: همچنین طی 9 ماه امسال 630 هزار گردشگر داخلی در استان اقامت داشته اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

صادقی از رشد 100 درصدی کیفیت خدمات ارائه شده به گردشگران خبر داد و گفت: هم اکنون هفت واحد اقامتی پذیرایی در استان دارای گواهینامه استاندارد خدمات کیفی است.

استان چهارمحال و بختیاری دارای پتانسیل های بی بدیلی در حوزه گردشگری طبیعی است که ریشه در طبیعت و گونه های نادر گیاهی و جانوری و زندگی مردمان این منطقه و عشایر کوچنده آن دارد، این توانمندی ها می تواند در رونق توریسم بین الملل نقش بسزایی ایفا کند.


http://tnews.ir