رشد و توسعه گردشگری درمانی در صربستان

فرداد پرواز

22 شهریور 1396


بلگراد-گردشگری درمانی در شهرهای مختلف صربستان با هزینه ی پائین و کیفیت بالا، بین گردشگران داخلی و خارجی،جذابیت خاصی در فصل های مختلف داشته و روند رو به رشدی را تجربه می کند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، مراکز گردشگری درمانی متعدد صربستان علاوه بر داشتن چشمه های آب گرم طبیعی با خواص درمانی مختلف و مجهز در زمینه های گوناگون برای درمان و معالجه بیماری های مختلف از جمله دیابت و بیماری های کلیوی، گوارشی، استخوان درد، رماتیسم، مغز و اعصاب و قلب و عروق فعالیت می کنند.

همچنین در حال حاضر،در مراکز گردشگری درمانی صربستان،حدود 60 مرکز دندانپزشکی و زیبایی شناسی وجود دارد که میهمانان زیادی را از کشورهای خارجی به خود جلب کرده اند و این مراکز علاوه براینکه از لحاظ کیفیت خدمات در سطح بالایی هستند، از نظر اقتصادی نیز نسبت به دیگر کشورها مقرون به صرفه تر می باشند.

برآورد شده که صربستان می تواند سالانه حدود 100 هزار گردشگر را در مراکز گردشگری درمانی مختلف که در سراسر کشور فعالیت دارند، پذیرش نماید.

گردشگری درمانی که ترکیبی از گردشگری و درمان و معالجه است، اکنون در کشورهای زیادی اجرا می شود و علاقمندان بسیاری را به خود جلب کرده است. امروزه ارزش بازار گردشگری درمانی در جهان بالغ بر 100 میلیارد دلار است و در آینده رشد زیادی خواهد داشت. 5 درصد از تمام سفرهای بین المللی به گردشگری درمانی اختصاص داده شده است. در ساختار کل گردشگری درمانی، 40 درصد به خدمات دندانپزشکی، 42 درصد برای بیماری های ارتوپدی، جراحی قلب و عروق و جراحی مغز و اعصاب و پانزده درصد به جراحی زیبایی اختصاص دارد.


http://www.irna.ir