رستوران هایی در عجیب ترین نقاط ممکن در جهان - قسمت دوم

رستوران هایی در عجیب ترین نقاط ممکن در جهان - قسمت دوم

در این مقاله به معرفی رستوران هایی می پردازیم که لوکیشنی عجیب یا باور نکردنی دارند و غذا خوردن در آن ها می تواند آرزوی هر جهانگردی باشد. با 2Safar همراه باشید.

رستوران جامیوس دل آگوا Jameos del Agua ، اسپانیا: محل قرار گرفتن: داخل کوه آتشفشان

اگر چه چندین رستوران در داخل غار های مختلف بنا شده اند، اما رستورانی داخل کوه آتش فشان یک نوآوری خیره کننده است. این رستوران در داخل حفره ی کوه آتش فشان کورونا ساخته شده است. علاوه بر فضای غذا خوری، سالنی نیز برای مهمانان وجود دارد که می توانند به تماشای منظره ی زیبای دریاچه ی رو به روی رستوران بنشینند. در زمان هایی از سال کنسرت نیز در این سالن برگزار می شود. غذای رستوران بسیار مفصل است و از مواد غذایی کاملاً تازه و غذاهای دریایی تشکیل می شود.

2safar

رستوران سکوت بره ها، استرالیا، محل قرار گرفتن: صحرای دور افتاده ی استرالیا

این رستوران در دل حیات وحش و در پارک ملی اولترا-کاتا تی جوتا Uluru-Kata Tjutaقرار گرفته است و برای کسانی که می خواهند از هیاهوی شهر فاصله بگیرند و شبی را زیر نور ستاره ها بگذرانند ایده آل است. سرویس رستوران شامل یک پکیج بوفه ی چهار ساعته می شود. در این مدت مهمانان رستوران علاوه بر پذیرایی با انواع غذاهای لذیذ، اطلاعات زیادی نیز در مورد نجوم دریافت می کنند و ستاره های آسمان به آن ها معرفی می شود. موقعیت این صحرا و هوای بسیار تمیز و شفاف آن امکان تماشای ستاره ها را به وضوح فراهم می کند.

2safar

چای خانه ی تتسو Tetsu ، ژاپن، مکان قرار گرفتن: بر فراز درختان

این چای خانه ی سحر انگیز با معماری منحصر به فرد در شهر یاماناشی ژاپن قرار دارد و در باغ موزه ی کیوهارو شیراکابا واقع شده است. اگر چه هتل ها و رستوران های متعددی بر فراز درختان ساخته شده اند، اما اتاقک های چوبی این رستوران به خاطر چشم انداز فوق العاده ای که به شکوفه های گیلاس در فصل بهار دارند بی همتا هستند. دسترسی به اتاقک ها تنها از طریق درهایی که روی زمین تعبیه شده اند امکان پذیر است و مهمانان باید از نردبان کوچکی بالا بروند تا به فضای نشیمن برسند. معماری این اتاقک ها به راستی جذاب و خلاقانه است و می تواند به عنوان الگو برای ساخت رستوران ها و کافی شاپ های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

2safar

رستوران ترینیتی پالاس trinity place، نیویورک، محل قرار گرفتن: خزانه ی بانک

اگر می خواهید از امنیت کاملی در هنگام غذا خوردن در نیویورک برخوردار شوید، رستوران ترینیتی گزینه ای عالی برای انتخاب است. این رستوران رسماً داخل خزانه ی بانک ساخته شده است و درهای رستوران هر کدام 35 تن وزن دارند! رستوران دو سالن غذا خوری مجزا دارد و به بار بزرگی نیز مجهز می باشد. سالن غذا خوری این رستوران روزگاری تالار مخصوص جلسات هیئت مدیره ی بانک بوده است. چلچراغ های برنجی مجلل فضایی کلاسیک به رستوران بخشیده اند و تجربه ی غذا خوردن در این رستوران به راستی فراموش نشدنی است.

2safar