رستوران هایی در عجیب ترین نقاط ممکن در جهان - قسمت سوم

رستوران هایی در عجیب ترین نقاط ممکن در جهان - قسمت سوم

در این مقاله به معرفی رستوران هایی می پردازیم که لوکیشنی عجیب یا باور نکردنی دارند و غذا خوردن در آن ها می تواند آرزوی هر جهانگردی باشد. با 2Safar همراه باشید.

رستوران غاری علی باربور Ali Barbour ، کنیا، محل قرار گرفتن: داخل غار

یکی دیگر از رستوران های غاری در دنیا علی باربور در کشور کنیا است. این رستوران در وسط یک غار قدیمی و مرجانی ساخته شده و در ده متری عمق زمین قرار دارد. در عین حال بر خلاف رستوران های غاری دیگر از طریق حفره ای در سقف رستوران به فضای بیرون راه پیدا می کند و آسمان از داخل غار قابل مشاهده است.

این رستوران غذای دریایی کاملاً تازه و با کیفیت سرو می کند و در زمره ی بهترین رستوران های کنیا قرار دارد. اغلب مهمانان رستوران توریست هایی هستند که تعطیلات خود را در ساحل دیانی می گذرانند. بازدید از این غار مرجانی با قدمت 180 هزار سال و غذا خوردن در رستوران زیبایی چون علی باربور یکی از فعالیت های لذت بخش توریستی در کنیا محسوب می شود.

2safar

رستوران قصر برفی، فنلاند، محل قرار گرفتن: کلبه ی اسکیمویی

اگر مشکلی با پوشیدن هفت لایه لباس روی هم ندارید برای خوردن غذا می توانید به رستوران قصر برفی بروید! تمام رستوران از دیوار ها گرفته تا میز و صندلی ها از تکه های بزرگ یخ ساخته شده است. نور پردازی رستوران به گونه ای است که فکر می کنید واقعاً پا به دنیای دیگری گذاشته اید. غذای رستوران بیشتر شامل غذاهای دریایی می شود اما گزینه های دیگری مانند خوراک گوشت گوسفند نیز در منوی رستوران به چشم می خورد تا کسانی که غذای دریایی دوست ندارند نا امید نشوند. در ضمن این رستوران هر سال تغییر مدل می دهد و به شکل جدیدی در می آید، بنا بر این هرگز برایتان تکراری نخواهد شد.

2safar

بار ماه و سرگیجه Vertigo and Moon، تایلند، محل قرار گرفتن: بر فراز ماه (به شوخی!)

این رستوران بر روی پشت بام طبقه ی 61 ام یک برج ساخته شده است و چشم اندازی خارق العاده به شهر بانکوک دارد. در واقع ارتفاع این رستوران به قدری زیاد است که نام آن را ماه و سرگیجه گذاشته اند زیرا سازندگان آن بر این باور هستند که اگر از فراز رستوران به پایین نگاه کنید دچار سرگیجه می شوید! این رستوران نه تنها یکی از معروف ترین رستوران های تایلند، بلکه جزء خاص ترین و پر طرفدار ترین رستوران های جهان است و همه دوست دارند حداقل یک بار رفتن به آن را تجربه کنند. منوی رستوران شامل انواع غذاهای دریایی محلی و استیک می شود و بسیار لذیذ و با کیفیت است.

2safar

رستوران کوهستان پانورامیک، فرانسه، محل قرار گرفتن: بر فراز کوه

این رستوران همان چیزی را به مهمانان خود می دهد که آرزویش را دارند: چشم اندازی رؤیایی به کوهستان فوق العاده زیبای مون بلان. رستوران بر فراز قله ی برِوِنت Brévent قرار دارد و مهمانان با تله کابین به آن دسترسی دارند. غذاهای بی نظیر فرانسوی در کنار انواع پاستا و سوپ به همراه چشم انداز فراموش نشدنی کوهستان خاطره ای فراموش نشدنی برای مهمانان رقم می زند. در فصل زمستان این رستوران پاتوق اسکی بازان کوهستان مون بلان است.

2safar