رستوران های مرتفع با چشم انداز زیبا

رستوران های مرتفع با چشم انداز زیبا

یک شام رمانتیک در آسمان با چشم انداز دریا، جنگل و یا حتی یک شهر بزرگ و زیبا برای هر کسی خواستنی و جذاب است. در این مقاله به معرفی بهترین و منحصر به فرد ترین رستوران های مرتفع در دنیا می پردازیم. یکی از این رستوران ها را انتخاب کنید و در سفر بعدی در کنار عشق زندگی و یا عزیزانتان برنامه ی یک شام فراموش نشدنی را در این رستوران برنامه بچینید.

1. فستیوال آسمان، ادینبورگ

این رستوران در ارتفاع 100 فوت از سطح زمین قرار دارد و منظره ی پانورامای قصر ادینبورگ و نقاط تاریخی و دیدنی این شهر، چشم اندازی فوق العاده را تشکیل می دهد.

2safar

2. ساس فری، سوئیس

اگر خواهان تماشای طلوع یا غروب خورشید در ارتفاع 3500 فوت از سطح زمین هستید این رستوران بهترین انتخاب است. هر پنجشنبه صبح در طول ماه های جولای و آگوست می توانید صبحانه ی مخصوص این رستوران را در کوه های آلپ سوئیس سفارش دهید.

2safar

3. چاکالتایا، بولیوی

بولیوی فقط یک پیست اسکی دارد اما همان پیست مرتفع ترین پیست اسکی آمریکای جنوبی محسوب می شود که در ارتفاع 5000 فوتی از سطح زمین قرار دارد. بدون شک تا وقتی به این رستوران برسید به حد کافی گرسنه شده اید و آماده ی سفارش غذای مفصلی هستید.

2safar

4. آدلاید، استرالیا

این رستوران مرتفع و چرخان در جنوب استرالیا منظره ی 360 درجه ای بسیار جذابی دارد. غذای دریایی و بین الملل این رستوران مشهور است. برای یک شام فانتزی و خاص در جمع خانوده یا دوستان، جشن تولدی به یاد ماندنی و یا سالگرد ازدواج، این رستوران گزینه ای عالی است.

5. بندر الیزابت، آفریقای جنوبی

اگر برای یک گردش سافاری در آفریقای جنوبی برنامه ریزی می کنید، صرف شام در این رستوران را در برنامه ی خود بگنجانید. این رستوران مابین دو درخت غول پیکر زرد رنگ ساخته شده است و نوعی خانه ی درختی محسوب می شود. غذا خوردن در این رستوران واقعاً این احساس را ایجاد می کند که بخشی از جنگل هستید و به این فضا تعلق دارید.

2safar

6. تایپه، تایوان

پایتخت مدرن و به روز تایوان پر از ساختمان های مرتفع و شیک است و دومین ساختمان مرتفع دنیا نیز در این شهر قرار دارد. ساختمان تایپه 101 برجی با ارتفاع 1671 فوت از سطح زمین است. رستوران های متعددی در این برج وجود دارد مانند رستوران شین یه 101 در طبقه ی 85 که یکی از بهترین رستوران های دنیاست.

2safar

7. دبی

اگر از خود می پرسید مرتفع ترین ساختمان دنیا در کجا قرار دارد، شاید از شنیدن نام دوبی چندان هم تعجب نکنید. برج الخلیفه که در سال 2010 احداث شده است دارای 162 طبقه است و آپارتمان های متعددی برای فروش دارد. تجربه ی صرف شام در این رستوران نیز به نوبه ی خود بی نظیر است و خاطره ای است که همیشه در ذهن می ماند.

2safar

8. اوکلند، نیوزلند

چایخانه ی زرد که در جنگل های اوکلند در جزیره ی شمالی نیوزلند مخفی شده است، محلی عالی برای صرف شام است. این رستوران یا ارتفاع 31 فوت بر روی درخت بنا شده است و 18 میز برای نشستن دارد.

2safar