رستوران های برتر دنیا

رستوران های برتر دنیا

در گذشته یک رستوران اسپانیایی به نام ال بولی عنوان بهترین رستوران جهان را در اختیار داشت. هر چند اغلب عاشقان غذا در سرتاسر دنیا از این مسئله گله مند هستند که به خاطر لیست انتظار سه هزار نفره ی این رستوران کمتر کسی شانس غذا خوردن در بهترین رستوران دنیا را به دست می آورد. با وجود آنکه قیمت متوسط یک وعده غذا در این رستوران 250 یورو بود اما طرفداران بی شماری داشت. هر چند شاید این قیمت برای غذا خوردن در باکلاس ترین و بهترین رستوران دنیا رقم آنقدر بالایی هم نباشد.

ال بولی دیگر بسته شده است و حسرت غذا خوردن در آن بر دل بسیاری از توریست های ثروتمند و ماجراجوی غذا مانده است اما همچنان رستوران های فوق العاده ی دیگری در دنیا وجود دارند که می توانند وارث عنوان ال بولی به عنوان بهترین رستوران کره ی زمین باشند. با 2Safar همراه شوید تا برخی از این رستوران های بی نظیر را بشناسید.

1. نوما، کپنهاگ، دانمارک

بر اساس نظر سنجی مجله ی رستوران در انتخاب "50 رستوران برتر دنیا"، کافه ای در کپنهاگ به نام نوما مقام اول را از آن خود کرد. این کافه که غذاهای شمال اروپا را با دستور العمل منحصر به فرد خود عرضه می کند، با سرو غذاهای بسیار لذیذ اسکاتلندی به نام ایسلندیک اسکیر و گاو مشک گرین لند که مربوط به قرن هجده میلادی می باشد، توانسته است این عنوان فاخر را به دست بیاورد.

2safar

2. رستوران اردک چاق، میدن هد، انگلستان

این رستوران به سر آشپز مشهور هستون بلومنتال تعلق دارد و نه تنها قوه ی چشایی شما را به بازی می گیرد بلکه با تمام حواس مثل بینایی، بویایی و شنوایی بازی می کند. اردک چاق طرفداران فراوانی دارد و بسیاری از مردم از مسافت های دور فقط برای امتحان غذای این رستوران به میدن هد سفر می کنند.

2safar

3. موگاریتز، اوتازولوئتا، اسپانیا

این رستوران مثل رستوران تعطیل شده ی ال بولی از علم برای خلق غذایی خاص کمک می گیرد. فضای این رستوران بسیار زیبا و کلبه مانند است. موگاریتز غذاهایی بر اساس محصولات فصل سرو می کند و منوی آن شخصی سازی شده و ویژه است. این منو به قدری منحصر به فرد است که جزئیات آن تا زمانی که به رستوران بروید برای شما فاش نمی گردد.

2safar

4. نیهونریوری ریوجین، راپونجی، توکیو، ژاپن

این رستوران ژاپنی در لیست بهترین رستوران های دنیا در چند عنوان مقام آورده است از جمله استفاده از تکنیک های جدید و سرو غذاهای فصلی. این رستوران غذاهای اصیل ژاپنی را سرو می کند و از قبل از مشتریان درخواست می کند از زدن عطر های قوی اجتناب کنند چون عطر غذا تحت تأثیر قرار می گیرد.

2safar

5. این دو وولف، درانوتر، بلژیک

این رستوران هر ماه منویی ویژه و منحصر به فرد ارائه می کند و سر آشپز آن کوبه دسرامالت است. منوی این دو وولف متشکل از غذاهایی با ترکیب ویژه ی غذاهای فلاندرز و غذاهای دریایی است. غذا در ظرف های مخصوصی که از استخوان حیوانات و صدف ساخته شده است سرو می شود و همه چیز این رستوران مخصوص به خود و بی نظیر است.

2safar

6. دی ام او، سائوپائولو، برزیل

دی ام او لقب بهترین رستوران آمریکای جنوبی را به خود اختصاص داده است و برای دوستداران غذا یک مکان واجب برای بازدید و امتحان محسوب می شود. الکس آتالا، سر آشپز مطرح رستوران، منوهایی غیر عادی ارائه می کند و با مواد تشکیل دهنده ی بومی از جنگل های آمازون مانند توکوپی، گیاهی که به مدت بیست دقیقه جوشانده می شود تا سیانید موجود آن از بین برود و همچنین مامبو، یک گیاه محلی که نوعی احساس الکتریکی در بدن به هنگام جویدن ایجاد می کند شهرت فراوانی به دست آورده است.

2safar

7. وارواری، مسکو، روسیه

ترکیب غذای روسی سنتی با آشپزی هیجان انگیز در رستوران واواری مسکو توجه کارشناسان غذا را به خود جلب کرده است. سرآشپز رستوران، آنتالیکام دوازده نوع غذای اصلی مانند بورش، فوژراس و کباب ترکی سرو می کند.

2safar

8. ویستاس، کلاب محلی گلف مونر-ری، ویلا نورا دو کاسلا، پرتغال

سر آشپز این رستوران جمی پرز که قبلاً سر آشپز ال بولی بوده است، اکنون ویستاس را تبدیل به یکی از بهترین رستوران های جهان کرده است. رستوران ویستاس از بهترین محصولات محلی استفاده می کند و منوی مدیترانه ای ارائه می دهد. مهمانان می توانند پوره ی گلابی، نان طعم دار و نان های شیرین و پاستای ماهی مرکب ویژه ی این رستوران را سفارش دهند.

9. کوآی، سیدنی، استرالیا

این رستوران عنوان فاخر "سه کلاه" که به بهترین رستوران استرالیا اعطا می شود را به مدت نه سال در اختیار داشته است. کوآی در بندرگاه واقع شده است و مهمانان رستوران نه تنها از غذای بی نظیر رستوران لذت می برند، بلکه از منظره ی افسانه ای پل بندر سیدنی و ساختمان اپرا نیز بهره مند می شوند. سر آشپز رستوران، پیتر گیلمور غذاهایی مانند حلزون ساشیمی، نودل آب پز با ماهی و پوست خوک برک شایر سرو می کند و غذا خوردن در این رستوران مانند جشنی در دل طبیعت است.

2safar

10. لدبری، ناتینگ هیل، لندن

رستوران لد بری کوچک اما بسیارحرفه ای است. این رستوران پیش از این نیز عناوین مختلفی از سوی کارشناسان غذا و رستوران به دست آورده است. سر آشپز استرالیایی رستوران برت گراهام آشپزی فرانسوی و مواد غذایی سنتی انگلیسی را با هم ترکیب کرده و منوی تحسین شده ای خلق کرده است.

2safar