رستوران هایی در عجیب ترین نقاط ممکن در جهان - قسمت اول

رستوران هایی در عجیب ترین نقاط ممکن در جهان - قسمت اول

رستوران های زیادی در دنیا به خاطر غذاهای خاص یا بسیار با کیفیتی که سرو می کنند مشهور هستند. برخی رستوران ها نیز به علت دکوراسیون ویژه یا خدمات منحصر به فردی که به مشتریان خود ارائه می دهند معروف شده اند. اما در کنار این دو گروه، رستوران های دیگری نیز هستند که نه به خاطر غذا یا خاص بودن خدمات بلکه به دلیل مکان خاص و عجیبشان مشهور شده اند.

در این مقاله به معرفی رستوران هایی می پردازیم که لوکیشنی عجیب یا باور نکردنی دارند و غذا خوردن در آن ها می تواند آرزوی هر جهانگردی باشد. با 2Safar همراه باشید.

2safar

رستوران آلوکس Alux ، مکزیک، محل قرار گرفتن: داخل غار

رستوران آلوکس داخل غار پلایا لیندا Playa Linda در مکزیک ساخته شده است و 250 نفر ظرفیت دارد. چراغ های رنگی و نور شمع ها فضایی رمانتیک و ویژه به رستوران بخشیده اند. غار پلایا لیندا با قدمت 10 هزار سال یکی از جاذبه های توریستی مکزیک محسوب می شود و مؤسسین این رستوران توانسته اند با ایده ی جالب خود مبنی بر ساخت رستورانی در وسط غار افراد زیادی را به سوی این جاذبه ی توریستی جذب کنند. غذای رستوران خاص و خوشمزه است و بر خلاف بیشتر رستوران هایی که در مکان های توریستی معروف قرار دارند، غذایی با کیفیت بالا به مشتریان عرضه می کند. نوع غذا ترکیبی از آشپزی مایان و مکزیکی است.

2safar

رستوران درختی سونوا کیری Soneva Kiri ، تایلند: محل قرار گرفتن: بر روی شاخه های درختان

غذا خوردن در این رستوران درختی با چشم انداز بی نظیر یکی از بهترین تجربیات سفر به تایلند است. اتاقک های اختصاصی چوبی که بر فراز شاخ و برگ درختان استوایی ساخته شده اند فضایی خیال انگیز دارند و به خصوص برای زوج هایی که ماه عسل خود را می گذرانند ایده آل هستند. هر اتاقک ظرفیت حداکثر 4 نفر را دارد و غذا از طریق زیپ لاین هایی که بین درختان درست شده اند سرو می شود. منوی رستوران بیشتر شامل غذاهای دریایی است و دهکده ی ماهیگیری که در همان حوالی قرار دارد ماهی های تازه برای رستوران صید می کند. همچنین باغچه ی سبزیجات ارگانیک رستوران نیز سالاد و سبزیجات را تأمین می نماید.

2safar

رستوران آبشاری لاباسین Labassin Waterfall ، فیلیپین، محل قرار گرفتن: زیر آبشار

رستوران های زیادی نزدیک به جاذبه های طبیعی ساخته شده اند تا به مشتریان خود چشم اندازی رؤیایی از طبیعت عرضه کنند، اما رستوران لاباسین پا را از این فراتر گذاشته و عملاً در وسط آبشار میز و صندلی های خود را بر پا نموده است! از آن جا که آب آبشار از وسط رستوران می گذرد مهمانان باید کفش و جوراب های خود را در بیاورند. البته این آبشار مصنوعی است و نخستین آبشار مصنوعی کشور فیلیپین به شمار می رود. با این وجود همچنان منظره ی رستوران بسیار دل انگیز است و مهمانان هتل علاوه بر غذا از لذت آب بازی نیز برخوردار می شوند. غذای رستوران بیشتر شامل انواع برنج و ماهی می شود.

2safar