رستوران هایی در عجیب ترین نقاط ممکن در جهان - قسمت چهارم

رستوران هایی در عجیب ترین نقاط ممکن در جهان - قسمت چهارم

در این مقاله به معرفی رستوران هایی می پردازیم که لوکیشنی عجیب یا باور نکردنی دارند و غذا خوردن در آن ها می تواند آرزوی هر جهانگردی باشد. با 2Safar همراه باشید.

غار تابستانی در گروتا پالازس Grotta Palazzese، ایتالیا، محل قرار گرفتن: داخل غار

این غار محل برگزاری انواع جشن ها و مهمانی ها از قرن هفدهم بوده است. در این غار حفره های متعددی وجود دارد که با نور شمع روشن می شوند و حال و هوایی اسرار آمیز دارند. امروزه این مکان تبدیل به رستورانی شده که ترکیبی از غذاهای ایتالیایی، مدیترانه ای و دریایی سرو می کند. بالکن رستوران رو به دریا است و منظره ای بسیار دل انگیز دارد. فضای خیال انگیز رستوران روی تمام بازدید کنندگان تأثیر می گذارد و برای همیشه در خاطرشان نقش می بندد. کیفیت غذای رستوران بالا است و سر آشپز های رستوران می کوشند که هر روز طعم غذاها را بهتر کنند و از مواد غذایی بومی بهره ببرند.

2safar

رستوران استراتوسفر Stratosfare ، نیوزلند، محل قرار گرفتن: بر فراز دریاچه

این رستوران در شهر کویینزتون نیوزلند قرار دارد و غذاهای محلی این کشور را به سبک بین المللی را سرو می کند. محل قرار گرفتن رستوران خارق العاده است و چشم اندازی جادویی رو به کوهستان و همچنین دریاچه ی واکاتیپو دارد. در واقع غذا خوردن در این رستوران مانند شرکت در ضیافتی برای شکم و چشم به طور هم زمان است. مهمانان رستوران همچنین می توانند قبل یا بعد از غذا خوردن به قایق سواری بر فزار رودخانه بروند و از مناظر دل انگیز اطراف لذت ببرند.

2safar

رستوران شام بر فراز آسمان، بلژیک، محل قرار گرفتن: بر فراز شهر

این رستوران یکی از خاص ترین و معروف ترین رستوران های دنیا است و چشم اندازی تمام و کمال به شهر بروکسل بلژیک دارد. در این رستوران هر بار حداکثر 22 مهمان همراه با یک سر آشپز در سالنی معلق بر فراز شهر به حرکت در می آیند. مهمانان روی صندلی ها می نشینند و کمر بند هایشان را می بندند. سرو غذا شامل پنج مرحله می شود و سر آشپز غذا را همان جا مقابل مهمانان طبخ می کند. منوی رستوران به طور پیوسته در حال تغییر است و غذا خوردن در این رستوران هرگز برای مهمانان تکراری نمی شود.

2safar

رستوران خرگوش سفید، روسیه، محل قرار گرفتن: زیر گنبد شیشه ای

رستوران خرگوش سفید در شهر مسکو و زیر سقف شیشه ای گنبدی شکل در طبقه ی شانزدهم ساختمان اسمولنسکی قرار دارد. آیتم های منو از آشپزی سنتی روسیه الهام گرفته شده اند. مهمانان می توانند در بدو ورود به رستوران غذاهای منو را تست کرده و نظر خود را اعلام کنند. مدیریت رستوران آیتم های منو را مرتب بر اساس نظرات مهمانان تغییر می دهد. این رستوران در واقع یکی از بهترین رستوران های جهان است و رتبه ی بسیار بالایی در فهرست رستوران های برتر دارد. چشم انداز و فضای رستوران نیز در نوع خود بی رقیب است.

2safar

سالن یخی چیل اوت، دوبی، محل قرار گرفتن: فضای یخی

این سالن اولین سالن یخی در منطقه ی خاور میانه است که درجه حرارت آن همواره زیر صفر است تا مجسمه های یخی سالن سالم باقی بمانند. تمام رستوران با نور های رنگارنگی چراغانی شده است و مهمانان به دنیایی از نور و یخ هدایت می شوند که فوق العاده رؤیایی است. از آن جا که محیط رستوران بسیار سرد است باید لباس های کافی بپوشید و حتماً نوشیدنی های گرم مثل شکلات داغ سفارش دهید.

2safar