رستوران هایی در عجیب ترین نقاط ممکن در جهان - قسمت پنجم

رستوران هایی در عجیب ترین نقاط ممکن در جهان - قسمت پنجم

در این مقاله به معرفی رستوران هایی می پردازیم که لوکیشنی عجیب یا باور نکردنی دارند و غذا خوردن در آن ها می تواند آرزوی هر جهانگردی باشد. با 2Safar همراه باشید.

رستوران گروتو Grotto، تایلند، محل قرار گرفتن: غاری در ساحل دریا

رستوران گروتو یکی از خوش منظره ترین و با صفا ترین رستوران های تایلند است که چشم اندازی مستقیم به سواحل سفید ساحل پرانانگ دارد. این رستوران با فضایی غیر رسمی و تا حد زیادی رمانتیک در میان صخره های یک غار قدیمی ساخته شده است و می توانید با همان لباس های ساحلی در آن غذا بخورید. در طول روز غذا های سبک و اسنک سرو می شود اما شب ها منوی رستوران متنوع تر است و شامل خوراک های کبابی می شود.

2safar

رستوران صخره، تانزانیا، محل قرار گرفتن: بر روی صخره ای کوچک در میان آب

طبیعت درمیان اقیانوس هند یک جزیره ی کوچک صخره ای به وجود آورده است و افرادی خلاق به این نتیجه رسیده اند که بهترین استفاده از این جزیره تبدیل کردن آن به یک رستوران کوچک و ملوس است. یک طرف رستوران چشم اندازی به اقیانوس هند دارد و طرف دیگرش به سوی سواحل سفید و رؤیایی است. اگر آب دریا بالا نیامده باشد، می توان پیاده و از میان به رستوران رفت و آمد کرد و در صورت مواج و بالا بودن آب، قایق های کلکی برای رفتن به رستوران در ساحل وجود دارند. غذای رستوران ترکیبی از آشپزی ایتالیایی و محلی است و غذاهای دریایی در اولویت هستند.

2safar

اوسترا دل تمپو پرسو Osteria del Tempo Perso، ایتالیا، محل قرار گرفتن: داخل یک غار سفید

این غار در شهر پوگلیا ی ایتالیا و در محله ای به نام شهر سفید واقع شده است، جایی که تمام خانه های خیابان به رنگ سفید هستند. این غار سفید رنگ در واقع یک کوره ی باستانی بوده است. رستوران اوسترا دل تمپو پرسو کوشیده است تغییری در فضای قدیمی غار به وجود نیاورد و تزئینات زیادی به آن اضافه نکند تا فضای سنتی اش حفظ شود. در واقع سنگ های سفید غار شیکی و زیبایی خاصی دارند و نیاز به هیچ تزئین و تغییری در رستوران حس نمی شود. این رستوران علاوه بر محل قرار گرفتن اش که بسیار خاص است، غذایی با کیفیت خیلی بالا نیز سرو می کند و جزء بهترین رستوران های ایتالیا محسوب می شود. منوی رستوران ترکیبی از غذاهای دریایی و پاستای معروف ایتالیا است.

2safar

رستوران اتمسفر، دبی، محل قرار گرفتن: بر فراز یک برج مرتفع

اتمسفر مرتفع ترین رستوران جهان است که در طبقه ی 122 برج الخلیفه قرار دارد. ارتفاع رستوران از سطح زمین 441 متر است و همان طور که انتظار می رود چشم انداز رستوران از آن ارتفاع بسیار دیدنی می باشد. تماشای خلیج فارس در روز و چراغ های شهر دبی در شب از فراز رستوران بسیار جذاب است. منوی رستوران کاملاً متنوع و متشکل از غذاهای عربی و بین المللی است و برنامه های سرگرم کننده نیز برای مهمانان در سالن رستوران اجرا می گردد.

2safar