رباتی که در فرودگاه به استقبال مسافران می آید

فرداد پرواز

15 تیر 1396


بسیاری از افرادی که زیاد سفر می روند با این مساله رو به رو می شوند که در فرودگاه به دنبال یکی از کارکنان بگردند تا از او پرسشی را بپرسند. اما برای افرادی که وارد بزرگترین فرودگاه کره جنوبی می شوند این مساله دیگر قدیمی شده است.

فرودگاه اینچئون کره جنوبی کارکنان جدیدی دارد ، رباتی که در ترمینال پروازهای خروجی این فرودگاه به سوال مسافران پاسخ می گوید.

نام او "ترویکا" است ، یک ربات که توسط شرکت الکترونیکی LG طراحی شده است تا به مسافران کمک کند بتوانند گیت پرواز خود را پیدا کنند.

"ترویکا" 140 سانتی متر قد دارد و مجهز به یک صفحه نمایش مستطیلی شکل است که آن را شبیه به یک تلفن هوشمند بزرگ کرده است ، این صفحه نمایش می تواند اطلاعات مربوط به پرواز ، نقشه فرودگاه و اطلاعات هواشناسی را نشان دهد. او همچنین به مسافران می گوید چقدر زمان می برد تا از جایی که هستند به گیت پروازشان برسند و حتی اگر مسافری بخواهد ، ترویکا او را تا گیت پرواز همراهی می کند. ترویکا به نام خود عکس العمل نشان می دهد.

مسافران می توانند بلیت خود را در اختیار این ربات قرار دهند تا اسکن کند و اطلاعات مربوط به این پرواز را به او نشان دهد. سپس ترویکا از مسافر می پرسد آیا می خواهد او را تا گیت پرواز همراهی کند ؟ که در این صورت باید مسافر در نزدیکی او حرکت کند تا ترویکا بتواند او را ببیند و به درستی همراهی کند.

"ترویکا" تا پایان ماه جولای خواهد توانست به چند زبان صحبت کند : انگلیسی ، کره ای ، چینی و ژاپنی زبانهایی هستند که به زودی ترویکا آنها را می آموزد. همچنین در آینده می تواند اطلاعات بیشتری به مسافران بدهد و به آنها بگوید چه وسایلی را نمی توانند با خود به پرواز ببرند یا چه غذایی در این پرواز سرو می شود.


http://lastsecond.ir