راه های کاهش هزینه ی سفر به پوکت

راه های کاهش هزینه ی سفر به پوکت

پوکت یکی از مقصد های گران کشور تایلند محسوب می شود و کسانی که با هزینه ی محدود سفر می کنند، ممکن است پوکت را از لیست خود کنار بگذارند. اما لازم است بدانید راه های مختلفی برای کاهش هزینه های سفر به پوکت وجود دارد و اگر تصور می کنید بودجه ی شما کمتر از مخارج سفر به این جزیره ی زیبا و رؤیایی است، می توانید با کمک راهنمایی های ما هزینه ها کاهش داده و خود را از این سفر فراموش نشدنی محروم نسازید. با2Safar همراه باشید تا در این باره اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

2safar

1. خرید غذا در اغذیه فروشی های خیابانی و رستوران های محلی

یکی از هزینه های اجتناب ناپذیر سفر، هزینه ی مربوط به غذا است که کاهش دادن آن خیلی از سفرها را ممکن می سازد. در کشورهای شرق آسیا مثل تایلند می توان به سادگی هزینه ی غذا را کاهش داد زیرا اغذیه فروشی های خیابانی غذاهای سالم، تازه و لذیذی سرو می کنند و بسیار ارزان هستند. غذای تایلندی محبوبیت ویژه ای در دنیا پیدا کرده است و روز به روز نیز به این محبوبیت افزوده می شود. اگر به غذای تایلندی علاقه ندارید در همین غرفه های فروش غذاهای ارزان می توانید غذاهای بین المللی نیز به قیمت ناچیز تهیه کنید. پوکت یک جزیره ی توریستی است که غذای انواع ملیت ها از ایتالیایی گرفته تا خاورمیانه ای و هندی و ژاپنی در خیابان ها به فروش می رسد.

2safar

بنابر این نگران غذا نباشید و به جای رفتن به رستوران های گران قیمت، از دکه ها و غرفه های خیابانی غذای خود را تهیه کنید. ضمن اینکه رستوران های ارزان قیمتی نیز با فضای باز و چشم انداز زیبا در پوکت وجود دارند که با کمی تحقیق می توانید آن ها را پیدا کنید. مطمئن باشید در پوکت گرسنه نمی مانید و غذایی باب میل خود با قیمت مطلوب پیدا خواهید کرد.

2safar

برای میان وعده یا صبحانه نیز می توانید به سراغ این فروشندگان محلی بروید. از جمله غذاهایی که می توانید در خیابان های پوکت تهیه کنید موز کبابی، سیب زمینی شیرین یا ذرت، تخم مرغ کبابی، آجیل بو داده، جوجه ی باربکیو، ساتی (کباب گوشت با سس بادام زمینی)، سوسیس با سیر، خوراک برنج و موز، کوفته قلقلی و خوراک نارگیل است. کافی است کمی ماجراجو باشید تا ببینید ذائقه ی انسان چه ترفند هایی که به کار نمی گیرد و چه طعم های مختلفی عرضه نمی کند. اگر تا به حال موز را فقط به صورت خام و به عنوان یک میوه می خوردید یا نهایتاً در دسرهای خود از آن استفاده می کردید، در تایلند متوجه می شوید موز بخش اجتناب ناپذیر بسیاری از غذاها است. یکی از غذاهای خوشمزه ای که اغذیه فروشی های خیابانی عرضه می کنند پنکیک موز است که البته همراه با نارگیل (یک میوه ی دیگر که در تایلند تبدیل به غذا می شود) سرو می گردد. از دامپلینگ که نوعی غذای چینی و شبیه به دلمه است نیز غافل نشوید. دامپلینگ در تایلند به خصوص در خیابان ها زیاد عرضه می شود و طرفداران فراوانی دارد.

2safar

2. خرید ارزان

در تایلند خرید ارزان است و اگرچه پوکت نسبت به سایر مناطق تایلند گران تر است، اما همچنان می توانید با قیمت خیلی خوبی خرید خود را انجام دهید. فروشگاهی در این جزیره وجود دارد که در واقع شبیه به انبار است و هر نوع کالایی در این فروشگاه ها به قیمت های کلی و حراج پیدا می شود. علاوه بر این سوغاتی های خود را از فروشنگاه های محلی خریداری کرده که امکان چانه زدن در آن ها مهیا است و می توانید کالاهایی با قیمت های خیلی مناسب پیدا کنید. در بازار های شب تایلند بگردید و با چانه زدن ماهرانه خرید کنید. اعداد را به زبان تایلندی یاد بگیرید تا راحت تر چانه بزنید. سعی کنید قیمت جنس را تا حدود سی یا چهل درصد پایین بیاورید و نگران ضرر فروشندگان نباشید چون آن ها از قبل قیمت اجناس را به حد کافی بالا برده اند. ضمناً اگر کلی خرید کنید اجناس برایتان خیلی ارزان تر در می آید. اگر با دوستانتان سفر می کنید بهتر است اجناس را با تعداد بیشتر تهیه کرده و بعد بین خودتان تقسیم کنید در این صورت قیمت آن ها خیلی پایین در می آید.

2safar

3. کرایه ی موتور

هزینه ی رفت و آمد به نقاط مختلف پوکت می تواند قابل توجه باشد. اگر چه قیمت بلیط اتوبوس در پوکت ارزان است، اما اتوبوس سریع و مناسب نیست و وقتتان را تلف می کند. یکی از بهترین گزینه هایی که برای رفت و آمد دارید کرایه ی موتور است. هزینه ی کرایه ی موتور روزی 200 بَت به اضافه ی هزینه ی بنزین است که قیمت هر لیتر بنزین 30 بت است. البته در این رابطه دقت کنید که قبل از سفر گواهینامه تان را بین المللی کنید و کلاه ایمنی بر سر بگذارید. چون اگر جریمه شوید عملاً تمام پولی که از این راه پس انداز کرده اید از بین می رود. در ضمن با احتیاط و دقت برانید. اگر این موارد را رعایت کنید مطمئن باشید تجربه ی بسیار مفرحی با موتور در انتظارتان است.

2safar

4. خوش گذرانی در سایر سواحل غیر از پاتونگ

پاتونگ مرکز پارتی ها و شب نشینی ها در پوکت است و به همین خاطر نیز رستوران ها و کلاب های این ساحل قیمت گران تری دارند. این در حالی است که سواحل نزدیکی مانند کارُن و کامالا هر دو گزینه هایی خوب و به صرفه برای خوش گذرانی هستند و قیمت ها به شکل قابل توجهی ارزان تر است. کیفیت تفریحات سواحل دیگر نیز دست کمی از پاتونگ ندارد اما بسیاری از توریست ها از این قضیه مطلع نیستند و تصور می کنند برای خوش گذرانی فقط باید به پاتونگ رفت.

2safar