راه های برقراری ارتباط در روسیه

راه های برقراری ارتباط در روسیه

خدمات موبایل و اینترنت

خرید سیم کارت

در روسیه استفاده از تلفن های همراه بسیار محبوب و رایج است. از این رو، بسته های سیم کارت و دستور العمل های استفاده از آنها در بیشتر مراکز خرید، سوپر مارکت ها، فروشگاه های بزرگ، فرودگاه ها، ایستگاه های قطار و فروشگاه های نزدیک ایستگاه های مترو فروخته می شوند.کارکنان فروشگاه های موبایل در فرودگاه ها که به زبان های خارجی (عمدتاً زبان انگلیسی) صحبت می کنند، می توانند در خرید و نصب سیم کارت های تلفن همراه به شما کمک کنند.

2safar

در شهر های روسیه فروشگاه خاص اپراتور ها و شرکت های ارائه دهنده یخدمات تلفن همراه نیز وجود دارد که سیم کارت های شرکت های خود را به فروش می رسانند و خدمات مربوط به این سیم کارت ها را نیز ارائه می دهند.

2safar

برای خرید سیم کارت های تلفن همراه در روسیه، همراه داشتن مدارک شناسایی (گذرنامه) یکی از قوانین الزامی به شمار می رود و افراد متقاضی سیم کارت باید یک شناسه ی شخصی مربوط به خود را تکمیل و تشکیل دهند، که البته این روند مطابق با شیوه های بین المللی خرید سیم کارت نیز می باشد. توجه داشته باشید از خرید سیم کارت های دسته دوم پرهیز کنید و توصیه می شود، تنها از فروشگاه های تلفن همراه و اپراتور های شرکت های ارائه دهنده ی خدمات تلفنی و جایگاه های ویژه، سیم کارت خود را خریداری کنید.

هزینه های تلفن همراه

2safar

سیم کارت هایی که در فروشگاه های عرضه کننده خدمات تلفن همراه ارائه می شوند، با توجه به مقدار اعتبار سیم کارت ها بین 100 تا 200 روبل به فروش می رسند. که تقریبا برابر یا بیشتر از اعتبار بسته های عرضه شده می باشد و ممکن است که به عنوان یک پیشنهاد تبلیغاتی نیزکاهش یابند.

2safar

در روسیه پنج شرکت عمده تلفن همراه و خدمات جانبی آن وجود دارند، که متشکل از شرکت های MTS،Beeline،MegaPhone،Tele2وYota می باشند. این شرکت ها خدمات مشابهی را ارائه می دهند، به طور مثال طرح و بسته هایی متفاوت و مشابهی را با حجم اینترنتی 3تا 5 گیگابایت و 300 تا 500 دقیقه(مکالمه در حامل های مخابراتی که به صورت رایگان عرضه می شود)مکالمه با تلفن همراه و چند صد پیام کوتاه در قالب 500 روبل از طرف شرکت های مختلف عرضه می شود. توجه داشته باشید که قرارداد های خرید سیم کارت و بسته های همراه آن را به دقت بخوانید، چرا که بسته های رایگان محدودیت هایی را شامل می شوند که در صورت نقض آنها هزینه بیشتری از شما کسر خواهد شد. به طور مثال ممکن است بسته های پیام های کوتاه رایگان، پیام های کوتاه خارج از سرویس، ثبت نشده و شماره های بین المللی را شامل نشده و هزینه مازادی را برای شما به همراه داشته باشد.

2safar

اما شرکت ها ارائه دهنده ی خدمات خطوط تلفن همراه، بسته های ویژه ای را نیز برای برقراری ارتباط با خارج از روسیه و خطوط بین المللی ارائه می دهند،که هزینه ایی کمتر از 5 تا 10 روبل در هر دقیقه را خواهد داشت. همچنین طرح هایی نیز برای مسیر یاب های موبایل (وای فای و هات اسپات ها)وجود دارند، که بین 5 تا 15 گیگابایت داده ، برای یک ماه را بین 300 تا 500 روبل عرضه می کنند.

رومینگ منطقه ای

2safar

در روسیه تمام شماره های تلفن همراه بر اساس منطقه ی ثبت نامی سیم کارت تلفن تعیین می شوند. به این معناست که بسته ها و طرح ها تنها در منطقه ی مورد نظر فعال است و شما تنها در همان منطقه می توانید از بسته ی خریداری شده استفاده کنید. رومینگ داخلی شامل طرح ها و بسته های فعال در یک منطقه است که در صورت خروج از منطقه ی مورد نظر هزینه ی بیشتری از شما کسر می شود. هزینه تماس های تلفنی د ر رومینگ داخلی به طور معمول 9 روبل دردقیقه است.

2safar

شرکت های ارائه دهنده ی خدمات تلفنی بسته های ویژه ای را برای افرادی که قصدسفر به مناطق دیگر دارند را ارائه میدهند،به طور معمول هزینه ی این بسته ها درهر روز 5 تا 10 روبل بیشتر خواهد شد. اما،حجم بسته های اینترنتی از حوزه ی رومینگ داخلی فراتر است و بدون کسر هزینه ی اضافی در سرتاسر روسیه قابل دسترسی و فعالیت خواهد بود.

خدمات پشتیبانی مشتری

2safar

شرکت های ارائه دهنده ی خدمات تلفن همراه و حامل های اصلی، به صورت شبانه روزی و رایگان به مشتریان ارائه خدمات پشتیبانی می دهند و کارکنان این شرکت ها به زبان انگلیسی آماده ی پاسخ گویی به مشتریان خود خواهند بود. همچنین مشتریان از طریق وب سایت های شرکت های مربوطه و برنامه های گوشی های همراه میتوانندحسابهای خود را به صورت آنلاین مدیریت کنند.

افزایش اعتبار

2safar

با توجه به قابلیت پرداخت هزینه های به صورت رایگان از طریق نرم افزار های تلفن همراه و خطوط تلفنی، شما می توانید از طریق اپراتور های تلفن همراه نیز به افزایش اعتبار سیم کارت، بررسی طرح ها و بسته ها، میزان اعتبار موجودی سیم کارت خود و دستورالعمل های دیگر برای پرداخت هزینه ها استفاده کنید.

2safar

همچنین شما از طریق دستگاه های خودپرداز در تمامی بانک ها و با مراجعه به وب سایت های شرکت های ارائه دهنده ی خدمات خطوط تلفنی بدون پرداخت هزینه ایی و به سادگی اعتبار سیم کارت خود را افزایش می دهید.

2safar

از سوی دیگر، در صورت عدم استفاده از مسیر های گفته شده، می توانید شارژ سیم کارت خود را از فروشگاه های ارائه دهنده ی خدمات سیم کارت خود و فروشگاه های خدمات تلفن همراه به صورت نقدی خریداری کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که پرداخت نقدی برای شما هزینه ی اندکی (12 تا 15 درصد) را در بر خواهد داشت.

استاندارد های شبکه موبایل

2safar

در روسیه حامل های تلفن همراه از GSM/EDGE در فرکانس 900/1800 مگاهرتز استفاده می کنند. این شبکه توسط حامل های خطوط تلفن همراه در اروپا نیز مورد استفاده قرار می گیرد اما در امریکایی شمالی از این شبکه استفاده نمی کنند.

2safar

در روسیه شبکه های دیگری چونHSPA/+3G با 900 یا 2100 مگاهرتز و شبکه های LTE و LTE پیشرفته با 2600 مگاهرتز نیز مورد پشتیبانی قرار می گیرند. حامل های آمریکایی از باند های LET می کنند و اکثر گوشی های هوشمند مورد استفاده در اروپا نیز محدود بهLET هستند. با این حال، دستگاه های پیشرفته مدرن با پشتیبانی چندین منطقه به فروش می رسند، بنابر این این دستگاه های موبایل در روسیه می توانند حداقل به یک شبکه 4G , 3G دسترسی داشته باشند.

دستگاه های موبایل

2safar

در خصوص استفاده از گوشی های تلفن خود در روسیه باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای امکان استفاده از سیم کارت های محلی گوشی تلفن شما نباید توسط شبکه اپراتور اصلی قفل شده باشد. دو راه کم هزینه برای شما در این خصوص وجود دارد. اولین گزینه، تهیه گوشی ارزان قیمتی در حدود 500 روبل است و گزینه دوم هم خرید یک روتر(مسیر یاب) وای فای برای گوشی همراه تان است.

Hotsopt هات اسپات

2safar

در روسیه و در اغلب شهر های این کشور شبکه های Wi-Fi شهری در خیابان ها، مراکز خرید، پارک ها و در مکان توریستی در اختیار عموم مردم قرار دارد. در روسیه امکان دسترسی به Wi-Fi تجاری با هزینه ی ساعتی به ندرت پیدا می شود.

در روسیه در نقاط مختلف، از جمله در فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن نقاط دسترسی به Wi-Fi موجود است. در متروی مسکو Wi-Fi کاربردی و قابل استفاده در تونل های عمیق نیز در دسترس شما قرار دارد.برخی از تاکسی ها نیز امکانات Wi-Fi را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند و ماشین های دارای اینترنت اغلب با علامت های خاصی مشخص هستند.

2safar

معمولا در هتل ها و مسافرخانه های شهر های بزرگ امکان دسترسی به Wi-Fi رایگان وجود دارد، در هتل های درجه ی یک به طور معمول امکانات اینترنتی رایگان و استفاده از Wi-Fi تنها در لابی هتل وجود دارد و اتاق ها از Wi-Fi برخوردار نیستند. برخی از هتل ها هم در ازای امکانات Wi-Fi هزینه ی بیشتری از مشتریان دریافت می کنند که در روسیه چنین مواردی به ندرت پیدا می شود.در رستوران ها و کافه ها هم امکان دسترسی به Wi-Fi برای شما وجود خواهد داشت البته در مراکز خرید دسترسی به Wi-Fi ضماندتی ندارد.

اتصال به Wi-Fi

2safar

شبکه های Wi-Fi به طور معمول باز هستند و شما می توانید آزادانه به آنها متصل شوید اما در صورتی که در کافه ها و رستوران ها محدودیتی برای استفاده از Wi-Fi تعیین شده باشد، شما می توانید با مراجعه به مدیر آن قسمت اطلاعات لازم برای ورود به Wi-Fi مجموعه را دریافت کنید

رعایت نکات ایمنی

2safar

به دلیل رواج یافتن استفاده از Wi-Fi در اکثر کشور های جهان، Wi-Fi های عمومی یکی از هدف های هکر های اینترنتی به شمار می روند. در روسیه نیز شما در معرض هک شدن اطلاعات شخصی گوشی های یتان قرار دارید. پس برای محافظت از اطلاعات محرمانه ی خود از Wi-Fi ها و شبکه های مشکوک استفاده نکنید و یا دکمه اتصال خودکار Wi-Fi گوشی تان را خاموش کنید و در صورت نیاز و اطمینان آن را روشن کنید. یک راه دیگر رمز گذاری و استفاده از کانال VPN در هنگام اتصال به اینترنت است.

2safar