راه‌اندازی مجدد گردشگری ریلی ایران و ترکیه

فرداد پرواز

22 مهر 1396


در دیدار رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با سفیر ترکیه در ایران محورهای توسعه گردشگری بین دو کشور مورد بحث قرار گرفت.

به‌گزارش میراث‌آریا، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با رضا هاکان سفیر ترکیه در ایران ضمن خوشامدگویی به او و همراهانش گفت: روابط ایران و ترکیه ریشه تاریخی دارد و همیشه روابط خوبی بوده است اما با توجه به شرایط منطقه نیازمند به توسعه و تقویت روابط هستیم. در سفر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه به ایران و دیدارش با حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران نیز بر این مسأله تأکید شد.

وي با بیان اینکه گردشگری یکی از موضوعاتی بود که در دیدار رئیس‌جمهوری دو کشور مطرح شد گفت: «رئیس‌جمهوری ترکیه در این دیدار تأکید کرد که ایران با توجه به سابقه تاریخی و تمدن کهن مراکز تاریخی مهمی دارد که مورد توجه گردشگر ترکیه است. اما باید این مراکز و مزیت‌ها معرفی شوند.

مونسان ادامه داد: «درخواست ما در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز از شما این است که کمک کنید تا مزیت‌های گردشگری ایران در ترکیه معرفی شود. در دیدار با وزیر فرهنگ ترکیه نیز بر این مسأله تأکید شد و هر دو به رئیس‌جمهوری‌هایمان قول دادیم که سطح گردشگری دو کشور را به‌صورت رفت‌ و برگشتی ارتقا دهیم. این مسأله به معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز ابلاغ شد و قرار شد معاونت گردشگری سازمان یک نفر را به‌عنوان مدیر پروژه ترکیه، انتخاب کند تا به‌صورت متمرکز روی این مسأله کار کند.


http://tnews.ir