راه اندازی قطار گردشگری در ایران توسط اتریش

فرداد پرواز

1 مهر 1396


شرکت‌های اتریشی تمایل به راه‌اندازی قطار گردشگری و آوردن واگن‌های گردشگری روی ریل‌های ایران دارند.

«علی‌اصغر مونسان» رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در دیدار با «استفان اسکولز» سفیر اتریش در ایران،تاکید کرد که ایران مقصد خوبی برای گردشگران اروپایی به‌ویژه توریست‌های اتریشی است و ما نیز تلاش می‌کنیم اتریش را به عنوان یک مقصد خوب به گردشگران ایرانی معرفی کنیم. همچنین باید کمک کنیم پروازهای مستقیم،بین ایران و اتریش بیشتر شود.

معاون رئیس‌جمهوری در ادامه این دیدار، گفت:

باید موضوعات مطرح‌شده در قالب این کارگروه‌ها،که یکی از آنها بحث گردشگری است، پیگیری و به برنامه‌ای مشخص تبدیل شود. باید محورهایی مشخص کرد،تا بتوان برنامه‌های مدنظر را به‌مرحله اجرا رساند.

سفیر اتریش در ایران نیز،در این دیدار با بیان اینکه باید از طریق گسترش همکاری‌های مشترک به اهداف مشترکی که داریم دست پیدا کنیم، بیان کرد:

پس از برجام، ارتباط ایران با اروپا افزایش پیدا کرد و تمایل به انجام همکاری‌های مشترک بین ایران و کشورهای اروپایی از جمله اتریش بیشتر شد. به‌ویژه بعد از برجام ایران و اتریش توانستند برای آینده بهتر برنامه‌ریزی کنند و روابط خود را گسترش دهند. یکی از این برنامه‌های مشترک،که بعد از برجام بیشتر قوت گرفت، توسعه گردشگری میان این دو کشور بود. در همین راستا، دو سال قبل،کارگروه‌هایی برای گسترش همکاری‌های میان اتریش و ایران تشکیل شد که یکی از آنها کارگروه گردشگری است.


https://www.kojaro.com