راه اندازی فاز دوم قطار گردشگری خوزستان

فرداد پرواز

27 آبان 1396


در جلسه‌ای که سه شنبه ۲۳ آبان ماه در دفتر مدیرکل محترم راه آهن جنوب با حضور مدیر کل و معاون مسافری راه آهن و مدیر انجمن سفیران گردشگری خوزستان صورت گرفت؛ صحبت‌های نهایی در خصوص نحوه چگونگی اجرا و تعیین نهایی مسیرهای قطار گردشگری تبادل نظر شد.

عبدالکریم درویش‌زاده با اعلام حمایت و همکاری در اجرای طرح قطار گردشگری در پاییز امسال که برای اولین بار نوروز ۹۶ توسط شرکت پارسیاد سامان و انجمن سفیران گردشگری خوزستان، با حمایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شد؛ افزود:

راه‌آهن منطقه جنوب آماده هرگونه همکاری و کمک به بخش خصوصی در تسهیل روند اجرای پروژه قطار گردشگری است.

زیبا راکی، مدیر انجمن سفیران گردشگری خوزستان در این خصوص اعلام کرد:

برقراری مجدد این قطار پس از نوروز ٩۶ به درخواست این انجمن و با حمایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و پیگیری‌های بسیار زیاد مدیر کل محترم راه‌آهن منطقه جنوب و راهنمایی‌های ایشان از آذرماه سال جاری در پنج‌شنبه و جمعه‌های هر هفته به‌صورت تورهای یک‌روزه برقرار خواهد شد.

راکی تصریح کرد:

برقراری قطار گردشگری، کارآفرینی در گردشگری است.

از مزایای قابل توجه اجرای طرح مذکور احیای جوامع محلی تشویق عموم به بازدید از اماکن باستانی و محوطه‌های تاریخی، رونق گردشگری، درآمدزایی و اشتغال در بخش گردشگری ریلی است.

مدیر انجمن سفیران گردشگری خوزستان در پایان افزود:

در روزهای آتی جلساتی با حضور مدیر کل محترم منطقه زاگرس و همکاران ایشان نیز که در جریان راه‌اندازی قطار گردشگری نوروز ٩۶ نیز بسیار یاری‌گر پروژه قطار گردشگری بودند، نیز خواهیم داشت.


https://www.kojaro.com/