راه‌اندازی خط پروازی «کرمان - قشم»

فرداد پرواز

3 مهر 1396


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان از راه‌اندازی خط پروازی «کرمان - قشم» از ابتدا آبان ماه سال جاری خبر داد.

«محمود وفایی» در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که خط جدید پروازی «کرمان – قشم» در روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه هر هفته دایر خواهد شد، افزود: این خط پروازی توسط دفتر خدمات مسافرتی جنوب شرق راه‌اندازی شده است،وهم‌استانی‌ها می‌توانند با مراجعه به همه آژانس‌های هواپیمایی،نسبت به خرید و رزرو بلیت اقدام کنند.

وی با تأکید بر این‌که با راه‌اندازی این خط پروازی ،امکان اتصال کرمان به بندرعباس نیز فراهم می‌شود، اظهار کرد: مسافران می‌توانند از طریق این خط پروازی،با فاصله دریایی 20 دقیقه از جزیره قشم به بندرعباس عزیمت کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان، تصریح کرد: با رایزنی‌های انجام شده با منطقه آزاد قشم تسهیلات و امکانات ویژه‌ای به مسافران تورهای گردشگری جزیره قشم اعطا می‌شود.

وی با بیان این‌که راه‌اندازی هر خط پروازی،با مسایل و مشکلات مختص به خود همراه است، افزود: شرکت‌های هواپیمایی تمایل زیادی به راه‌اندازی پروازهای برنامه‌ای ندارند و در صورت خرید صندلی‌های پرواز حداقل به میزان 50 درصد توسط آژانس‌های مسافرتی حاضر به همکاری می‌شوند.

وفایی با تقدیراز شرکت هواپیمایی ماهان به سبب توسعه پروازهای خارجی و داخلی استان کرمان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه دفتر خدمات مسافرتی جنوب شرق نیز از 20 سال گذشته در زمینه راه‌اندازی پروازهای چارتری از مبدا کرمان به مقصد کشورهای سوریه، عراق، ترکیه، گرجستان، امارت متحده عربی(دبی) و پروازهای داخلی،به مقصد شهرهای کیش، شیراز، مشهد و ... فعال بوده است


http://www.isna.ir