راه اندازی خطوط گردشگری دریایی در ساحل مازندران

فرداد پرواز

5اسفند1395


سیاوش رضوانی مدیرکل اداره بنادر مازندران با اشاره به اجرای طرح های زیربنایی به منظور توسعه منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر با حدود 600 میلیارد ریال اعتبار از سال آینده گفت: این میزان اعتبار برای اجرای طرح سامانه رسوب گیر، توسعه موج شکن ها و نیز راه دسترسی هزینه خواهد شد.

وی افزود: با اجرای این طرح ها، فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و درپی آن بهبود فضای کسب و کار در بندر نوشهر فراهم می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران در حاشیه آزاد سازی بخشی از اراضی ساحلی متعلق به سازمان بنادر و دریانوردی در شهر کلارآبادخاطر نشان کرد: تعداد پرونده های قضایی تشکیل شده با موضوع تجاوز به اراضی حریم ساحلی و ایجاد تاسیسات دریایی غیرمجاز در مناطق ساحلی مازندران 96 فقره است.

وی در این باره ادامه داد: در 2 سال گذشته در پی همکاری دستگاه قضایی، منابع طبیعی و آبخیزداری و سایر مسئولان ذیربط ، به 94 فقره پرونده رسیدگی و مختومه شد .رضوانی تصریح کرد: کار رسیدگی به 94 فقره پرونده دیگر نیز در دادگاه در حال انجام است و در این مدت بیش از 25 کیلومتر از اراضی حریم ساحلی در محدوده رامسر تا فرح آباد ساری آزاد شد.

وی درباره آزاد سازی اراضی حریم ساحلی 60 متری متعلق به مجتمع آموزشی سازمان بنادر و دریانوردی نیز خاطر نشان کرد: چنین اقدامی در حقیقت با هدف اعمال مدیریت یکپارچه سواحل و دسترسی آسان عموم مردم به دریا بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران افزود: آزاد سازی اراضی حریم ساحلی می تواند به عنوان الگو برای دیگر متصرفان حقیقی و حقوقی به حریم دریا در استان باشد و باید با چنین حرکت هایی بسترهای لازم را برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف بویژه در حوزه گردشگری در دریای مازندران فراهم کرد.

رضوانی گفت: در حال حاضر از شهرستان رامسر تا گمیشان استان گلستان، نقاطی با هدف راه اندازی خطوط گردشگری دریایی و نیز اجرای طرح های گردشگری شناسایی شده است و چنین تحولی با آماده کردن سند مدیریت یکپارچه و درپی آن تعیین نوع سازه های دریایی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی میسراست .دراین مراسم حدود یکهزار و 200 متر از اراضی موجود در حریم ساحلی آزاد شد.


http://tnews.ir