راه اندازی ۱۸ اقامتگاه بوم گردی در فارس

فرداد پرواز

12 بهمن 1395


«خبرجنوب» نوشت: مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس از راه اندازی 18 اقامتگاه بوم گردی در استان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تا سال گذشته اقامتگاه بوم گردی در استان وجود نداشت ، اما در سال جاری با مدیریت سرمایه گذاران در حوزه گردشگری روستایی و عشایری تعداد 18 اقامتگاه بوم گردی در فارس راه اندازی شد.

مصیب امیری بر لزوم توسعه و راهاندازی اقامتگاه های بوم گردی در سطح استان تاکید کرد. وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت اقامتی در مهمانپذیر ها و هتل های استان نیز با افزایش چشمگیری همراه شده است افزود: دو هتل با ظرفیت 159 اتاق و با اعتبار 47میلیارد ریال و یک هتل آپارتمان با ظرفیت 20اتاق و با اعتبار 100 میلیارد ریال و همچنین یک مجموعه پذیرایی باتعداد 11اتاق و 30 تخت و اعتبار 13 میلیارد و 500 میلیون ریال و یک مجتمع گردشگری با اعتبار 25 میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس همچنین از افزایش ظرفیت واحدهای اقامتی استان به 6هزار و 461 اتاق خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد تخت های هتل استان به 15 هزار و 530 تخت رسیده است.امیری همچنین افزود: امسال متقاضیان ساخت 9 هتل، 5 هتل آپارتمان و 80اقامتگاه بوم گردی و 67 مجتمع گردشگری در استان وجود دارد که طی مراحل قانونی و بررسی ها مجوزهای لازم به آنان ارایه خواهد شد.


http://tnews.ir