راهکارهایی برای سرعت عمل در فرودگاه

راهکارهایی برای سرعت عمل در فرودگاه

اکثر مسافران در فرودگاه عجله دارند و داشتن سرعت عمل و کسب مهارت درمدیریت زمان و انجام سریع مراحل مختلف سفرضروری می نماید. در این مقاله با راهنمایی های مفید برای عبور سریع از فرودگاه به شما در تجربه ی سفری با کیفیت کمک می کنیم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

1. یک فرودگاه سریع را برگزینید.

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که ممکن است از یک فرودگاه سریع تر از فرودگاهی دیگر عبور کرد یا خیر؟ جواب بله است. مثلاً در میان فرودگاه های انگلستان، بیرمنگام سریع تر از بقیه است. می توانید پیش از سفر این اطلاعات را جستجو کرده و سریع ترین فرودگاه را انتخاب کنید.

2safar

2. صندلی های ردیف جلوی هواپیما را انتخاب کنید.

اگر عجله دارید صندلی تان را نزدیک درب و در سمت چپ انتخاب کنید تا جزء اولین کسانی باشید که از هواپیما پیاده می شوند. این مورد به خصوص در مواقعی که فاصله ی ترانسفر دو پروازتان کوتاه است ضروری تر می نماید.

2safar

3. قبل از رسیدن به چک امنیتی وسایل خود را آماده کنید.

قبل از این که به سمت چک امنیتی فرودگاه بروید، بررسی کنید که تمام مدارک لازم همانند پاسپورت، بلیط و ویزا را علاوه بر کیف پول و موبایل خود به همراه داشته باشید. اگر پس از عبور از قسمت امنیتی متوجه شوید که هر کدام از وسایل نامبرده همراهتان نیست مقادیر زیادی از وقت ارزشمندتان هدر خواهد شد تا به بیرون اسکورت شوید. همچنین هر گاه از جاییکه نشسته اید مثلا در کافه بر می خیزید تا بروید حتماً اطراف خود را چک کنید تا چیزی را بر جای نگذاشته باشید.

2safar

4.آنلاین چک این کنید.

از ایرلاین هایی استفاده کنید که به شما امکان چک این آنلاین وسرویس دریافت بار ارائه می دهند. با استفاده از این امکانات نه تنها احتمال بیشتری وجود دارد که صندلی مورد علاقه تان را به دست آورید بلکه به محض ورود به فرودگاه به سرعت بار خود را به میز مربوطه تحویل داده و مستقیماً به سمت چک امنیتی می روید. پیش از پرواز بصورت آنلاین چک این را انجام دهید. اگر کیفی را با خود به داخل پرواز می برید فقط وسایل ضروری را در آن قرار دهید و بقیه را در چمدانی که تحویل بار می دهید بگذارید. در این صورت بارتان در فرودگاه سبک تر خواهد بود و سرعت عملتان بیشتر می شود. چیزهایی که در چک امنیتی وقت شما را تلف می کنند به همراه داشتن لپتاپ، کمربند و مایعات است. پس تا حد امکان این ها را در بار اصلی خود قرار دهید.

2safar

5. ساعتی که برای چک این باید در فرودگاه باشید را بدانید.

قبل از آن که به سمت فرودگاه حرکت کنید، برنامه ریزی کنید که چه ساعتی برای چک این باید در فرودگاه حضور داشته باشید. این اطلاعات را اغلب در هنگام خرید بلیط به شما می دهند یا در تصویر بلیط اینترنتی تان وجود دارد. حتما به آن توجه کنید زیرا در بسیاری مواقع زمان چک این بسته به مقصد پروازی تان می تواند متغیر باشد.

2safar

6. لباس مناسب بپوشید.

می دانید که برای عبور از چک امنیتی باید کت، کلاه و کفش هایتان را دربیاورید. بنابراین خروارها لباس روی هم نپوشید چون برای عبور ازدستگاه ایکس ری باید تک تک آن ها دربیاورید و در دستگاه بگذارید.

2safar

7. برای چک امنیتی آمادگی داشته باشید.

دقت کنید که تمام مایعات، خمیرها و ژل هایی که با خود به داخل هواپیما می برید در مقادیر کمتر از صد میلی لیتر و در ظروف پلاستیکی محکم بسته شده باشند و در عین حال دسترسی راحتی به آن ها داشته باشید. در مورد لپ تاپ و تبلت نیز امکان دسترسی راحت خود را به آن ها فراهم کنید. اگر کمربند شما سگک فلزی دارد بهتر است حتی اگر از شما نخواهند آن را باز کرده و در دستگاه بگذارید تا وقت از دست ندهید. این ها نکات ساده و بدیهی در سفرهای هوایی هستند، با این حال اگر به این کارها عادت نداشته باشید در مرحله چک امنیتی دچار سردرگمی خواهید شد.

2safar

8. هیچ گاه در صف های چک امنیتی که کودکی در آن وجود دارد نایستید.

پشت سر کت و شلوار پوش ها حرکت کنید. آن ها بسیار سریع تر جلو می روند!

2safar

9. کوله پشتی بهترین انتخاب است.

اگرچه که چمدان های چرخ دار برای مسافرت ها مرسومند اما کوله پشتی در فرودگاه ها سرعت عمل بیشتری به شما می بخشد. با کوله پشتی از بین جمعیت سریع تر راه باز خواهید کرد و جا دادن آن هم در فضاهای مختلف راحت تر از چمدان است.

2safar

10. برای ساعت پروازتان زنگ هشدار قرار دهید.

برای زمان سوار شدنتان زنگ هشدار قرار دهید وگرنه ممکن است خیلی راحت در سالن انتظار حواستان پرت شود و زمان را از دست بدهید.

2safar

11. تاثیر خوبی از خود بر جای بگذارید.

اگر به کشور دیگری مسافرت می کنید با تجارب متفاوتی در بدو ورود مواجه خواهید شد. مثلاً هنگام ورود به خاک ایالات متحده امریکا ممکن است فقط چند لحظه کوتاه درگیر باشید یا ممکن است چندین دقیقه سوال از شما بپرسند یا حتی شما را برای مصاحبه دیگری به اتاق بازجویی بفرستند. برای این گونه مواقع از قبل لباس مناسبی به تن داشته باشید، مؤدب باشید و با اطمینان صحبت کنید. هنگام مصاحبه با افسر مهاجرت تماس چشمی برقرار کنید و حتما اطلاعات مشخصی از اینکه قرار است به کجا بروید (نام هتل، ماشین کرایه شده و ..) داشته باشید. هرگز شوخی نکنید و از موبایل استفاده ننمایید. حتی بهتر است که کارت اعتباری و پول رایج آن کشور را به همراه داشته باشید تا اگر در مورد تأمین هزینه هایتان سؤال شد ارائه نمایید. اگر به مقاصد کاری سفر می کنید هرگز نگویید "برای کار اینجا آمده ام" زیرا در اینصورت شبهه کار غیر قانونی را در ذهن مخاطب ایجاد خواهید کرد. در این مواقع بهترین پاسخ این است که بگویید آمده ام تا چند ملاقات کاری با همکارانم داشته باشم."

2safar