راهکارهای استفاده از ظرفیت 350 میلیونی گردشگران تاریخی و فرهنگی جهان

فرداد پرواز

06 خرداد 1396


سومین نشست احیای مثلث طلایی گردشگری ایران با حضور اتاق های فارس، اصفهان و یزد برگزار شد.

نشست احیای مثلث طلایی گردشگری ایران با حضور شهرداران، مدیران سازمان های میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق های بازرگانی و اتحادیه های فعالان اقتصادی بخش های مختلف گردشگری استان های اصفهان، فارس و یزد به منظور تعامل بیشتر جهت ارتقای صنعت گردشگری در این سه استان همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت 350 میلیون نفری گردشگران تاریخی و فرهنگی جهان، برگزار شد.

رئیس اتاق اصفهان در این نشست با تبریک حماسه بزرگ 29 اردیبهشت ماه، گفت: بدون شک در این اتفاق مردم ایران و رهبر انقلاب که این کشتی را به خوبی هدایت کردند، پیروز اصلی هستند.در شرایطی که دشمنان ایران قصد داشتند از این روز علیه کشورمان استفاده کنند، روز انتخابات تبدیل به حماسه ای زبانزد دیگر کشورها شد.

سید عبدالوهاب سهل آبادی، تصریح کرد: اتاق های بازرگانی می توانند به سفرای خوبی برای ایجاد صلح و دوستی بین استانی و درنهایت برون مرزی تبدیل شوند.

سهل آبادی با ابراز خرسندی از تشکیل مثلث گردشگری ایران، اظهار کرد: امیدواریم استان هایی که دارای ظرفیت های عظیم گردشگری هستند مانند چهارمحال و بختیاری، استان مرکزی و... به این زنجیره اضافه شوند.

وی افزود: این مثلث طلایی می تواند در مرحله اول به رونق گردشگری بین سه استان اصفهان، یزد و فارس بپردازد. با تعامل این استان ها با یکدیگر می توان به تبادل افکار، نظرات و فرهنگ ها پرداخته و بر رونق گردشگری داخلی و خارجی اثرگذار بود.

سهل آبادی تصریح کرد: اتاق اصفهان در خدمت افکار و راهکارهای مسئولان استان های این مثلث برای رونق گردشگری است. کمیسیون گردشگری و برند شهری اتاق اصفهان به منظور ایجاد برند اصفهان فعالیت های بسیار گسترده و مثبتی انجام داده است.

رئیس اتاق اصفهان رشد 80 درصدی جمعیت گردشگر استان در سال گذشته را مرهون زحمات مهمانداران، استانداری، اتحادیه هتل داران، شهرداری، آژانس داران و... دانست و گفت: درصورتی که چرخ های صنایع ما به خوبی بچرخد و موانع سرمایه گذاری در این بخش ازجمله سود بالای بانک ها از بین برود، تنها می توان حدود 20 درصد اشتغال ایجاد کرد درصورتی که بخش خدمات می تواند 80 درصد اشتغال ایجاد کند، پس لازم است دست در دست یکدیگر به رونق این بخش کمک کنیم.

وی افزود: اکنون باید انتظارات خود از دولت را کاهش دهیم و با کمک به بخش خصوصی برای هتل سازان تسهیلات ویژه در نظر گرفت تا بتوان پتانسیل های موجود در کشور را احیا کرد. همچنین راه اندازی توریسم معادن این سه استان، را نیز ضروری دانست.


http://www.donyayesafar.com