راه هایی برای جلوگیری از جوش زدن پوست صورت در سفر

راه هایی برای جلوگیری از جوش زدن پوست صورت در سفر

چیزی هست که حتی بیشتر از تأخیر در پرواز می تواند سفر را به کام ما تلخ کند. آن لحظه ای است که در آینه به صورت خود نگاه می کنیم و متوجه مهمان یا مهمانان ناخوانده ای می شویم! و مشکل این جاست که این مهمانان ناخوانده ناگهان در سفر سر و کله شان پیدا می شود. انگار آماده هستند در شاد ترین زمان زندگی ما پدیدار شوندو به قول معروف حالمان را بگیرند.

وقتی بپذیرید پوست شما در سفر بیشتر مستعد جوش زدن و آکنه است، آماده خواهید بود راه حل های جلوگیری از این مشکل پوستی را امتحان کنید. با 2Safar همراه شوید و توصیه های ما را در سفر بعدی خود به کار ببندید و تأثیرات شگفت انگیزش را ببینید.

2safar

قهوه را با چای و دمنوش های گیاهی جایگزین کنید.

دمنوش های گیاهی مانند چای سبز بهترین جایگزین برای قهوه هستند و اثری عالی بر پوست به جای می گذارند. دکتر کارل تورنفلد مؤسس یک کمپانی بزرگ مراقبت های پوستی در این باره می گوید که نوشیدن دمنوش های گیاهی احتمال بروز آکنه را تا 25 درصد پس از یک ماه و تا 51 درصد پس از دو ماه کاهش می دهند.دمنوش های نعنا و پونه در این رابطه معجزه آسا عمل می کنند. پس کافئین قهوه را در طول سفر با آنتی اکسیدان چای گیاهی عوض کرده و از تأثیر آن بر روی پوست خود لذت ببرید.

2safar

بستنی بخورید (به جز نوع شکلاتی).

نه اشتباه نخوانده اید. خوردن بستنی موجب کاهش جریان خون در پوست صورت شده و احتمال بروز آکنه را کاهش می دهد. خوردن بستنی همچنین پف زیر چشم را کم می کند و در ایجاد ظاهری بهتر در طول سفر برای شما مناسب است. طعم مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و از خوردن بستنی در طول سفر لذت ببرید. فقط حواستان باشد طعم شکلاتی انتخاب نکنید چون شکلات تأثیری عکس آن چه برای بستنی ذکر کردیم دارد و پوست صورت را قرمز می کند.

2safar

از زردچوبه غافل نشوید.

زردچوبه یکی از بهترین ادویه ها برای داشتن پوستی درخشنده و شفاف است. در سفر دو نوبت در طول روز مقدار 50 میلی گرم زردچوبه بخورید. به این صورت احتمال بروز جوش های پوستی و آکنه را بسیار کاهش خواهید داد. ضمن اینکه پوستتان کمتر قرمز و پر لک به نظر خواهد رسید.

2safar

اصلاً به صورتتان دست نزنید.

شاید ور رفتن به پوستتان در طول سفر وسوسه انگیز باشید و بخواهید به طور منظم به فیکس کردن آرایش خود یا تجدید کرم بپردازید اما لازم است بدانید هر چه در طول سفر کمتر به پوست خود دست بزنید احتمال اینکه جوش نزنید بیشتر است. در واقع شما آلودگی را از راه دست به صورتتان انتقال می دهید. رعایت این نکته در هواپیما از اهمیت بیشتری برخوردار است چون محیط هواپیما به شدت آلوده است و شما باکتری ها و جرم ها را از دست خود به صورتتان منتقل می کنید. اگر نیاز به دست زدن به پوست صورتتان داشتید دستان خود را به دقت بشویید یا با دستمال آنتی باکتریال تمیز کنید.

زینک مصرف کنید.

دکتر فرانسیسکا فوسکو، متخصص درماتولوژی در شهر نیویورک می گوید که همیشه به بیمارانش توصیه می کند در طول سفر از مکمل زینک استفاده کنند. یک بسته مکمل زینک در چمدان کابین خود بگذارید و با مصرف این قرص ها در طول سفر پوستی شفاف و بدون جوش داشته باشید. زینک در خوراکی هایی مانند بِری ها، غذاهای دریایی و آجیل نیز یافت می شود. نیاز به یاد آوری نیست که قبل از مصرف هر نوع مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

2safar

محصولات پوستی درجه یک با خود به سفر ببرید.

قبل از سفر یک محلول پاک کننده ی آرایش مرغوب در سایز مسافرتی تهیه کرده و با خود به همراه ببرید و حتماً روزی دو بار آرایش خود را به دقت پاک کنید. دستمال های مرطوب پاک کننده ی صورت در کیف خود همراه داشته باشید و به خصوص در هواپیما پوست خود را پاک کنید. بهتر است قبل از پرواز کلاً آرایش نکنید و با پوستی تمیز وارد هواپیما شوید. هر بار پس از پاک کردن آرایش از یک کرم آبرسان قوی استفاده کنید. به طور کلی محصولات پوستی خود را به سفر ببرید و به این بهانه که در سفر هستید از کرم زدن و رسیدگی به پوستتان غافل نشوید.

2safar

پس از سفر، بلافاصله به پوست خود رسیدگی کنید.

باید بدانید پس از سفر، حدود یک هفته طول می کشد تا پوست شما به شرایط عادی برگردد و این مدت زمان مناسبی برای رسیدگی ویژه به پوست است. می توانید در این مدت به پزشک خود مراجعه کرده و لایه برداری یا آبرسانی انجام دهید. همچنین می توانید خوراکی هایی که برای پوست مفید است مانند چای سبز و ویتامین سی مصرف کنید تا هر چه زودتر پوستتان شادابی خود را باز یابد.

2safar

آب فراوان بنوشید.

امروزه کمتر کسی از تأثیر نوشیدن آب بر زیبایی و طراوت پوست نا آگاه است. در سفر نوشیدن آب اهمیت دو چندان پیدا می کند. در هواپیما آب بدن شما کم می شود بنابراین باید خیلی بیشتر از معمول آب بنوشید. در مقصد نیز یک قمقمه ی آب همه جا همراه داشته باشید و آن را از شیرهای آب آشامیدنی پر کنید. سعی کنید هر یک ساعت یک لیوان آب بنوشید. برای یادآوری می توانید روی گوشی خود یادآور نوشیدن آب تنظیم کنید.

2safar

با خود اسنک و میان وعده ی سالم همراه داشته باشید.

سبزیجاتی مانند هویج و میوه هایی چون پرتقال و موز به عنوان اسنک در کیف خود داشته باشید. از خوردن غذاهایی فرآوری شده ی هواپیما اجتناب کرده و خوراکی سالم خود را نوش جان کنید. در طول سفر خوراکی های حاوی آنتی اکسیدان بالا مصرف کنید تا پوست خود را شاداب نگه دارید.

2safar