راهنمای گرفتن عکس سلفی در سفر برای اشتراک در شبکه های اجتماعی

راهنمای گرفتن عکس سلفی در سفر برای اشتراک در شبکه های اجتماعی

امروزه عکس های سلفی صفحات شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و فیس بوک را پر کرده اند و سلفی های سفر از رایج ترین عکس ها هستند. درحالی که بیشتر عکس های سلفی که در این شبکه ها می بینید معمولی و پیش پا افتاده هستند، برخی عکس ها شما را وادار می کنند دست از اسکرول صفحه بردارید و بر روی عکس مکث کنید. سلفی های زیبا، خاص هستند و از ابتکار و هنر در خلق آن ها استفاده شده است. اگر با دیدن سلفی های سفر دوستانتان حسرت می خورید و در آرزوی عکس های باکیفیت تر و زیباتر هستید با 2Safar همراه شوید. تصور نکنید گرفتن عکس های سلفی زیبا در سفر نشانه ی خودپسندی تلقی می شود. در سرتاسر دنیا بسیاری از توریست ها علاقه مند به ثبت لحظات زیبای سفر خود و به اشتراک گذاشتن این عکس ها با دوستانشان هستند. با ما همراه شوید.

2safar

1. به جای مکان های معروف توریستی، در محل های متفاوت و خاص سلفی بگیرید.

سلفی گرفتن با برج ایفل، اهرام مصر یا تاج محل و به اشتراک گذاشتن این عکس ها در شبکه های اجتماعی جذابیتی ندارد. بهتر است جاذبه های کمتر عکاسی شده را مورد توجه قرار دهید. اینستاگرام پر از عکس هایی با برج ایفل است در حالی که پاریس جاذبه های بی شماری برای عکس گرفتن دارد. اگر عکسی در این مکان ها می گیرید آن را صرفاً برای خاطرات خود نگه دارید و عکس های متفاوت خود را به اشتراک بگذارید.

2safar

2. ژستی جالب و شاد داشته باشید.

وقتی منظره ی مناسب را انتخاب کردید، نوبت به خودتان می شود که ژستی جالب داشته باشید. می توانید به هوا بپرید، موهایتان را افشان کنید، شیئی را به طرف دوربین بگیرید، آب را به اطراف پخش کنید، برف پرتاب کنید، زاویه ی دوربین را متفاوت انتخاب کنید، از چتر استفاده کنید، از اکسسوری های خاص مثل کلاه و عینک بهره بگیرید، دوربین را زیر آب ببرید و خلاصه ژستی جالب خلق کنید. سعی کنید ژست شما شادمانی و حس و حال آن لحظه را به بیننده منتقل کند.

2safar

3. با دوستانتان عکس دسته جمعی بگیرید.

عکس های دسته جمعی جذاب تر از عکس های تکی هستند. به خصوص سلفی های دسته جمعی برای به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی مناسبند. ضمن اینکه بعد از سفر نیز شما تمایل بیشتری به قاب کردن یک عکس دسته جمعی با دوستان و گذاشتن آن در اتاق نشیمن دارید تا عکسی که خودتان به تنهایی در آن حضور دارید.

2safar

4. از هر سه عکس سلفی فقط یک عکس به صورت تمام رخ باشد.

نباید در تمام عکس های سلفی صورت تمام رخ شما در عکس باشد. در این صورت عکس هایتان برای به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی تکراری و خسته کننده می شود. عکس های دیگر بهتر است از پشت سرتان، بالای سرتان یا فقط بخشی از چهره ی شما باشد. البته دوستانتان از دیدن عکس خندان تمام رخ شما نیز خوشحال خواهند شد اما از تکراری بودن ژست ها اجتناب کنید.

2safar

5. لازم است تأکید شما بیشتر بروی مکان باشد تا چهره ی خودتان.

سلفی های سفر با سلفی های معمولی متفاوت هستند. شما باید طوری عکس بگیرید که بیشتر فضای عکس منظره یا مکانی باشد که از آن بازدید کرده اید و فقط بخش کوچکی خودتان باشید. روی انتخاب پس زمینه مناسب وقت بگذارید و بکوشید بک گراندی زیبا و چشمگیر انتخاب کنید.

2safar

6. با نورپردازی عکس آشنا شوید.

نورپروازی مناسب فقط مختص عکس های سلفی نیست و برای تمام عکس هایی که می خواهید بیندازید، باید با نور و نقش آن در عکاسی آشنا باشید. اگر منبع نور در پشت سر شما باشد، صورت شما در سایه می افتد. اول منبع نور را پیدا کنید و سپس روبه روی آن بایستید و عکس بگیرید. منبع نور می تواند نور چراغ سقف، آباژور، پنجره یا خود خورشید باشد. گاهی فلاش دوربین کار منبع نور را برای شما انجام می دهد.

2safar

7. مونوپاد و سه پایه عکاسی به همراه داشته باشید.

یک سه پایه ی سبک خریداری کنید و در سفر به همراه داشته باشید. سه پایه نسبت به مونوپاد ارجحیت دارد چون مجبور نیستید در فاصله ی مشخصی از دوربین باشید و ژست هایی که می شود در مقابل سه پایه گرفت خیلی متنوع تر است و دست های شما آزاد می باشد. اگر بردن سه پایه برایتان مقدور نبود خودتان سه پایه بسازید . مثلا در ساحل می توانید براحتی با کمک سنگ و قرار دادن دوربین در ارتفاعی مناسب یک سه پایه برای خود ایجاد کنید.

2safar

8. به دنبال عکاسی از شگفتی ها و تفاوت ها باشید.

یک هنرمند نگاهی متفاوت با دیگران دارد و در مناظر به ظاهر ساده چیزهایی می بینید که مردم عادی از آن غافلند. اگر مایل به انداختن عکس هایی زیبا و متفاوت هستید باید دقت را در خود تقویت کنید. به این معنا که در سفر روی مناظر مکث کنید و بکوشید آن ها را با دیدی متفاوت ببینید. به رنگ آمیزی آسمان در نزدیکی غروب دقیق شوید. مردم، مغازه ها، غذاها و زندگی روزمره را با دقت نگاه کنید. جذابیت سفر فقط در موزه، ساحل یا یک مکان توریستی نیست. آخرین نکته در آموزش عکس های سلفی در سفر به نوعی مهم ترین است. نگاه خود را تقویت کنید و متفاوت ببینید. بعد از سفر متوجه خواهید شد آن سلفی که در یک بازارچه ی شلوغ کنار میوه های رنگارنگ استوایی گرفته اید از سلفی شما در یک معبد بودایی معروف جذاب تر است.

2safar